ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Češi po debaklu poprvé trénovali, Pelta vyhlásil mobilizaci

Velikost textu:

Vratislav – První trénink po drtivé porážce od Ruska absolvoval český národní tým bez regenerujících Tomáše Rosického a Milana Baroše. Otevřenou přípravu si přišly prohlédnout asi čtyři tisícovky diváků, drtivá většina jich ale byla z Polska. Tým dorazil povzbudit i šéf FAČR Miroslav Pelta.

Michal Bílek vede trénink národního mužstva po porážce s Ruskem
Michal Bílek vede trénink národního mužstva po porážce s Ruskem

Po bezkrevném výkonu dostali fotbalisté zasloužený výprask od jednoznačně fotbalovějších Rusů a na dnešní trénink se ploužili se zachmuřenými výrazy. "S Ruskem jsme dostali facku a horší už to snad z naší strany být nemůže," řekl obránce Tomáš Sivok.

Na Čechy se valí zasloužená drtivá kritika a nespokojení fanoušci při zápase s Ruskem přímo na stadionu vypískali Baroše a žádali odchod kouče Michala Bílka. Než hráči začali s lehkým tréninkem, na hřiště v Oporowské ulici se tak vypravil Pelta. Učinil tak poprvé během šampionátu, svoji přítomnost u mužstva vysvětlil tím, že po nezdaru s Ruskem vyhlásil stav "mobilizace".

Pro Čechy totiž může šampionát skončit dřív, než pořádně začne. Už v úterý může český tým ztratit veškeré naděje na postup, pokud prohraje i s Řeckem. "O mobilizaci se hovořit dá. Nemůžeme to nechat tak, že řeknu: A teď se děj vůle boží. To vůbec ne. Uděláme všechno pro to, abychom to obrátili v náš prospěch. Proto chci být týmu nablízku, mluvit s hráči i trenéry," prohlásil Pelta.

Miroslav Pelta s Karlem Poborským
Miroslav Pelta s Karlem Poborským
Více fotek
 • Miroslav Pelta s Karlem Poborským autor: Šulová Kateřina, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/37/3662/366128.jpg
 • Tomáš Sivok na tréninku reprezentace autor: Šulová Kateřina, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/37/3662/366129.jpg
 • Jaroslav Plašil rozdával po tréninku podpisy autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/37/3662/366130.jpg
 • Gebre Selassie se protahuje na tréninku autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/37/3662/366131.jpg

Hráči, kteří měli v nohách páteční utkání, na tréninku jen vyklusávali a věnovali se strečinku. Baroš s Rosickým v posilovně jezdili na rotopedu. Lékař týmu Petr Krejčí řekl, že nikdo z hráčů nemá zdravotní obtíže.

Polští fanoušci si přípravu české reprezentace v hledišti užívali. Když fotbalisté kroužili kolem hřiště, pokaždé jim aplaudovali. Na tribunách bylo ale jen málo českých příznivců, jejich hloučky se mezi Poláky ztrácely. "Snad tady bylo i pár Čechů, co přijeli na zápas. Nebo tomu aspoň věříme," řekl záložník Jan Rezek, který v zápase s Ruskem střídal již o poločase.

Právě on se stal hlavní postavou závěru dnešní přípravy. Prohrál sázku s brankářem Janem Laštůvkou, který od půlící čáry ze tří pokusů dvakrát trefil břevno, a Rezek pak musel od půlky až k brance dělat kotouly. Cvičení absolvoval hned třikrát, fandové z toho byli u vytržení. Rezka nadšeně povzbuzovali i spoluhráči, kteří se tak poprvé během tréninku pořádně zasmáli. "Bylo to strašné, snad to už nebudu muset nikdy dělat. Neřekl bych, že mě z těch kotoulů tak budou bolet stehna," líčil Rezek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.