ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Karel Šíp: Češi potvrdili svoji NEkvalitu

Velikost textu:
aktualizováno 9. 6. 2012 14:41

Vratislav - Čeští fotbalisté nezvládli vstup na fotbalové Euro. Sborná vedla ve Vratislavi už ve 24. minutě po gólech Dzagojeva a Širokova 0:2 a svěřenci trenéra Bílka nakonec Rusku podlehli 1:4. Podle asistenta české reprezentace Jakuba Dovalila Rusové potvrdili svojí kvalitu. Podle moderátora a hráče fotbalové Amfory Karla Šípa naopak Češi potvrdili svoji "nekvalitu".

Karel Šíp komentuje výkon českých fotbalistů
Karel Šíp komentuje výkon českých fotbalistů

Karel Šíp si nebere při kritice národního týmu žádné servítky. "Byl jsem na tom stadionu, jednou jsem si zakřičel a zbytek jsem jenom proseděl a kroutil hlavou. Tak jako pan Dovalil říká, že Rusové potvrdili svojí kvalitu, tak naopak my jsme potvrdili svoji nekvalitu, o které samozřejmě víme a která je dlouhodobě neléčená," komentuje páteční výkon českých fotbalistů Karel Šíp. 

Jelikož Euro teprve začalo a český tým má stále šanci postoupit do vyřazovacích bojů, tak řada lidí hovoří o ruské facce a doufá v lepší zítřky. "Dostali jsme facku, ale vzpomenete si na mě, protože já říkám, že takové facky dostaneme ještě dvě," nešetří český tým Šíp a dodává, že nejde o to mít štěstí nebo smůlu. "Prostě systém, a to, jak se prezentuje náš tým, je skutečně bezpohlavní, impotentní fotbal, který hraje na to, jak dlouho se udrží míč," konstatuje Šíp.

Podle Karla Šípa je český tým špatně postavený a bylo by potřeba nejméně šest výměn. Jako příklad Šíp uvedl stoperskou dvojici Hubník – Sivok, kteří tam prý pouštějí každého, neb se bojí ukopnout v šestnáctce někomu míč, aby nepadla penalta. "Já bych se nebál postavit Marka Suchého, který je skvělý bek a nehraje, protože udělal někde nějakou fatální chybu, a z Tomáše Hübschmana bych udělal druhýho stopera," radí Šíp.

Šíp se nezapomněl opřít i do Milana Baroše. "Dva roky v nároďáku nic nezahrál a furt je chráněný. Milan Baroš už má to nejlepší za sebou a my všichni víme, že nic lepšího se u něj nedostaví. Ať mu pověsí medaili na krk a poděkujou mu za to, co odehrál, a zkouší mladé kluky jako Pekhart či Necid."

přehrát video
EURO 2012 - Studio Vratislav
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.