ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Euro zahájil Chopin a 800 dobrovolníků

Velikost textu:
aktualizováno 8. 6. 2012 18:21

Varšava - Fotbalové Euro v Polsku a na Ukrajině zahájil dvanáctiminutový slavnostní ceremoniál, při němž zazněly tóny Chopinovy etudy. Hromadné choreografie na stadionu ve Varšavě se zúčastnilo 800 dobrovolníků z více než 63 zemí. Představení připravené Italem Markem Balichem začalo na beznadějně vyprodaném Národním stadionu dvacet minut před výkopem úvodního zápasu turnaje mezi domácím Polskem a Řeckem. Většinu publika tvořili domácí fanoušci v červenobílých barvách, radost dávali najevo také příznivci Řecka v bílomodré. Diváci na ochozech stadionu v jednu chvíli také vytvořili vlajky všech šestnácti zúčastněných zemí.

Slavnostní zahájení
Slavnostní zahájení

Hlavní hvězdou programu byl maďarský pianista Ádám György. Velký fotbalový fanoušek přednesl jednu z etud slavného polského skladatele a klavírního virtuose Fryderyka Chopina. Atmosféru dotvářel svou taneční hudbou DJ Karmatronic.

Ceremoniál spojil tradici a současnost obou hostitelských zemí Polska a Ukrajiny. Autor konceptu Balich se už podílel na slavnostním zahájení zimních olympijských her v Turíně 2006 či otevření Donbass Areny v Doněcku, která bude hostit pět zápasů Eura.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.