ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Rosický po vyšetření lýtka už dorazil do Rakouska

Velikost textu:
aktualizováno 22. 5. 2012 15:36

Bad Waltersdorf (Rakousko) - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, který v pondělí v Praze podstoupil další vyšetření lehce zraněného lýtka, dnes brzy ráno přijel za národním týmem na soustředění do Rakouska. Záložník Arsenalu do Bad Waltersdorfu dorazil před třetí hodinou ranní a celý dnešek stráví regenerací a odpočinkem. Na vyšetření do nemocnice dnes vyrazil obránce Michal Kadlec, který po zlomenině nosu hraje s celoobličejovým krytem a na dopoledním tréninku dostal úder do obličeje. Podle tiskového mluvčího reprezentace Jaroslava Koláře však Kadlec jel na prohlídku do nemocnice jen pro jistotu. Ránu míčem při přípravě schytal z boku a maska ji ztlumila. 

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický

Poté, co za reprezentací v pondělí dorazil i další záložník Jaroslav Plašil, čeká trenér Michal Bílek na posledního nominovaného hráče. Tím je brankář Petr Čech, který po oslavách vítězství Ligy mistrů s Chelsea zamíří na kemp do Rakouska podle původní domluvy během středy.

Rosický se v Praze po nedělním srazu národního týmu zdržel, protože musel s lýtkem na další vyšetření a osobně jej zkontroloval také fyzioterapeut Pavel Kolář. Rosického potíže nejsou vážného rázu a klíčový hráč reprezentace by se měl v Rakousku brzy také zapojit i do tréninku s celým týmem.

Lékař reprezentace Petr Krejčí řekl, že Rosického účast na mistrovství rozhodně není ohrožena. "Potvrdilo se to, co jsme věděli. Má natažený lýtkový sval, ve svalu je otok a drobný hematom. Pokračujeme v léčbě, to znamená rehabilitace a uvolňování svalu. Bude mít ještě pár dní klid, ale do šampionátu bude v pořádku,"uvedl Krejčí.

 

přehrát video
Rosický se připojil k týmu

Bílkův soubor měl stejně jako v pondělí na programu dva tréninky. Při dopolední fázi si na mírné komplikace stěžovali útočník Tomáš Pekhart a záložník Petr Jiráček. Pekhart si po jednom ze soubojů lehce natáhl vazy v levém kolenu, Jiráček měl zase pohmožděnou holeň. Ani u jednoho však nejsou potíže vážné.

Reprezentace ve středu v Bad Waltersdorfu sehraje modelový zápas s jedním z místních amatérských výběrů, v sobotu ji pak čeká už seriózní prověrka s Izraelem. V neděli se Češi vrátí do Prahy, v pátek 1. června na Letné absolvují generálku na ME s Maďarskem. Na Euru se pak Bílkův tým ve Vratislavi postupně utká s Ruskem, Řeckem a domácím Polskem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.