ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Sparta se pouští do neprobádaných vod, založila tým pro videohru FIFA

Velikost textu:

Fotbalová Sparta se rozhodla založit profesionální esport tým, který ji bude reprezentovat na domácích i světových turnajích. Podobné zástupce už například mají Paris St. Germain, Manchester City, Ajax Amsterdam nebo AS Řím.

Letenský klub budou zastupovat hráči českého esport týmu eSuba v populární videohře FIFA a jeden hráč vzejde i z kvalifikačního turnaje, kterého se zúčastní běžní fanoušci.

Esporty jsou v posledních letech na vzestupu a do budoucna se uvažuje i o jejich zařazení do programu olympijských her. Na české scéně je Sparta sice prvním klubem, který se k zapojení do videoherního světa rozhodl, ve světě ale jde o běžnou záležitost.

přehrát video
Fotbalová Sparta zakládá profesionální esport tým

Týmy ve FIFA mají například Paris St. Germain, AS Řím, Manchester City, Dynamo Kyjev, Legie Varšava, naopak Schalke založilo tým v jiné videohře League of Legends. Celosvětový trh esportů se odhaduje na 1,2 miliardy lidí a v USA se dokonce do tří let očekává, že sledovanost se vyrovná popularitě amerického fotbalu. V České republice sleduje esporty asi 400 tisíc lidí.

Ve FIFA probíhá také mistrovství světa podporované Světovou fotbalovou federací FIFA, jehož finále se konalo v londýnské O2 Areně. Závěrečný turnaj pro 32 nejlepších, mezi které FIFA rozdala odměny ve výši 400 tisíc dolarů, sledovalo 29 milionů lidí. Kvalifikace se účastnilo dvacet milionů hráčů.

Zdroj: ČT sport, ČTK, sparta.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.