ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Vokřál: Fotbalový stadion za Lužánkami chceme financovat z veřejných peněz

Velikost textu:

Brno – Sedmdesát let je tomu od chvíle, kdy se otevřel hokejový stadion za Lužánkami. A primátor Brna Petr Vokřál věří, že to nebude trvat stejně dlouho, než se hokej i fotbal na svá tradiční místa v moravské metropoli vrátí znovu. Připravovaný projekt fotbalového stadionu chce Brno začít stavět příští rok a o jeho financování by se rozdělilo město, kraj i stát.

přehrát video
Vokřál: Stadion v Lužánkách by financovalo město, kraj i stát

Z fanoušků, kteří chodívali v Brně odpoledne na fotbal a poté se přesunuli o pár desítek metrů opodál na podvečerní hokej, už jsou pomalu pamětníci. Je to devět let od chvíle, kdy začalo bourání hokejového stadionu, fotbal se zase za zchátralými Lužánkami nehraje už téměř šestnáct let.

Popularita obou míst je přitom stále obrovská, což dokazují i divácké rekordy. Na fotbalovou exhibici za Lužánky před rokem a půl přišlo přes 30 tisíc fanoušků, na hokejové extralize se vloni pod širým nebem tísnilo 21 500 diváků. A právě neutuchající oblíbenost Lužánek podnítila i město k tomu, aby vybudovalo nové sportovní stánky.

Pro stavbu fotbalového stadionu nejdříve město usilovalo o podporu soukromého investora, dnes už ale Vokřál počítá se stavbou z čistě veřejných zdrojů. "V tomto případě je financování jasné, bylo by to na městě a na kraji, případně na státu. Po dohodě s ministerstvem školství to vypadá poměrně nadějně, takže věřím tomu, že štěstí přeje připraveným a fotbalového stadionu se dočkáme," usmívá se Vokřál.

Pro to, aby Brno stavbu uspíšilo, se podle Vokřála v současnosti dokončují majetková vypořádání v lokalitě fotbalového stadionu. "Pozemky jsou naše, ale jsou tam drobné nesrovnalosti, které potřebujeme dotáhnout. Připravujeme projekt pro územní rozhodnutí tak, abychom byli v letošním roce schopni podat žádost o územní rozhodnutí a v roce 2018, nejpozději 2019 začít stavět," nastiňuje plány brněnský primátor.

Ohledně hokejového stadionu situace tak jasná není, přesto město jedná s Kometou Brno na možnostech vybudování nové haly pro 12 500 diváků. "O finančních podmínkách se budeme s Kometou v nejbližší době bavit po dokončení studie proveditelnosti, tedy co by to mělo stát, jak by to vypadalo provozně, a tak dále, abychom věděli, že jak Kometa, tak my, případně privátní investor, jsme schopni to celé ufinancovat," popisuje Vokřál.

"Velmi rádi bychom na tom participovali pozemky, infrastrukturou a přípravou všeho, co je s tím spojeno. Pozemky, které by pro halu měly sloužit, patří městu, takže v tomto místě je to vypořádáno," uzavírá brněnský primátor.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.