ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Pelta: Komisi sudích povede bývalý rozhodčí s vysokým morálním kreditem

Velikost textu:
aktualizováno 18. 5. 2016 13:15

Praha - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta se chystá udělat zásadní změny mezi rozhodčími. Už jedná o složení nové komise a chce se zasadit o to, aby se na listině sudích objevilo více nových jmen a někteří zkušení rozhodčí s pošramocenou pověstí skončili. Zároveň Pelta oznámil, že už má dohodu s novým titulárním sponzorem první fotbalové ligy, který v názvu nahradí společnost Synot.

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

"Bude nová komise s novým předsedou, který bude bývalý rozhodčí s vysokým morálním kreditem. Jsem v závěrečné fázi jednání s jednotlivými členy," řekl Pelta. "Budu také trvat na tom, aby se komise více otevřela veřejnosti a vysvětlovala. Také jsme se přihlásili do projektu testování videa," uvedl s tím, že na post předsedy komise určitě nepočítá s bývalým ministrem školství Marcelem Chládkem, který v minulosti rovněž působil jako sudí.

Pelta požaduje výrazné změny v listině sudích. Dokonce si nechává vypracovat detailní analýzu jednotlivých rozhodčích z hlediska jejich pověsti a důvěryhodnosti. "Možná někomu ukřivdíme, protože pískat umí, ale jelikož má pošramocenou pověst, budeme ho chtít nahradit. Náš cíl je navrátit důvěru," řekl Pelta.

"Povede to k tomu, že začneme s rozhodčími, kteří nemají tolik zkušeností a jejich výkony možná nebudou úplně na nejvyšší úrovni. Ale je třeba takový krok udělat. Určitě půjde o nejvíce změn v historii listiny," uvedl Pelta.

K těmto krokům ho vede mimo jiné skandál s rozhodčími Markem Pilným a Jiřím Jechem, kteří se před ligovým zápasem Příbrami se Slavií opili. Oba byli vzápětí potrestáni, Pelta navíc chce, aby byli doživotně vyloučeni z FAČR.

Gól
Gól

Čína místo Synotu?

Nový sponzor první ligy má být oznámen v červnu. "Jednání jsou v závěrečné fázi. Z 95 procent je to za námi. Už jen hledáme vhodný termín na tiskovou konferenci, kde sponzora prozradíme. To znamená, že český fotbal přes všechna negativa posledních dní má stále svou atraktivitu pro firmy," řekl Pelta.

Jméno sponzora či obor jeho působení odmítl prozradit. Už dříve uvedl, že vybírá ze tří cest, přičemž jedna z nich měla směřovat k Číně. "Měl jsem tři cesty a jedna z nich to je," uvedl.

Nový sponzor by měl přinést stejně či více peněz než Synot, který v lednu oznámil, že s podporou ligy kvůli regulaci hazardu po dvou sezonách končí. "Dal jsem slib, že smlouva bude minimálně ve stejné výši. Ale jednáme i o navýšení v příštích letech. Z hlediska objemu a prostředků to bude výrazný posun dopředu," prohlásil Pelta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.