ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Berbr skutečně řídí rozhodčí, podpořil Kovaříka další bývalý sudí Kocián

Velikost textu:

Praha - Do boje proti místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi a jeho údajnému vlivu na rozhodčí vytáhl další bývalý sudí Radek Kocián. V otevřeném dopise adresovaném předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi podpořil jiného sudího Libora Kovaříka a naznačil, že právě Berbr stál v roce 2012 za jeho koncem v roli ligového rozhodčího. Zároveň Peltovi sdělil, že k němu sudí necítí důvěru, a proto se obracejí přímo na média. "Rozhodčí nevěří, že problémy chcete skutečně řešit," uvedl.

Rozhodčí
Rozhodčí

"Byl jsem jedním z těch, kteří byli před všemi rozhodčími na jednom semináři vyhozeni z minuty na minutu a od Vás se žádné pomoci nedočkali," napsal Kocián Peltovi. "Měl jste minimálně indicie o nekalých praktikách v oblasti rozhodcovství v nejvyšších soutěžích, ale neměl jste zřejmě dostatečnou sílu ani chuť se situací něco udělat, a tak je logické, že se současní rozhodčí na ligové listině nedovolávají Vaší podpory," dodal.

Kocián, který v lize působil mezi roky 2005 a 2012, rovněž popsal, jak v listopadu 2012 ve své roli skončil. Na semináři mu prý bylo předloženo k podpisu nesmyslné prohlášení, že se ho pokoušeli ovlivnit tehdejší kolegové či funkcionáři Josef Krula, Lubomír Puček, Pavel Býma a Tomáš Adámek. Kocián prý nepodepsal a ještě ten den v roli ligového sudího skončil.

"Paní Dagmar Damková (předsedkyně rozhodčích) před všemi rozhodčími prohlásila, že někdo z nás vynáší ven informace. Řekla, že jsem to já, Radek Kocián. Na dotaz, co jsem provedl, mi neodpověděla, pouze mi asi pětkrát zopakovala, ať opustím tuto místnost a že okamžitě končím jako rozhodčí v profesionálních soutěžch," popsal Kocián.

Vysvětlení nedostal, situaci mu prý objasnil až jiný rozhodčí Antonín Kordula, který v minulém týdnu ukončil kariéru podobně jako Libor Kovařík. Damková tak údajně jednala na základě telefonátu, který těsně předtím měla. "Dle mého názoru nejednala sama od sebe, ale na podnět tohoto telefonického hovoru. Je jen spekulací, kdo jí mohl volat, ale mám názor, že to byl právě pan Berbr, který ji, jak je ve fotbalovém světě veřejně známo, řídí," napsal Kocián.

Dagmar Damková
Dagmar Damková

O celém případu podle něj věděl i Pelta, ale situaci neřešil. "Když jsme se potkali na chodbě, tak jste se mě zeptal, zdali jsem byl vyhozen kvůli panu Krulovi a podpisové akci. Já Vám potvrdil, že ano. Pokrčil jste rameny, otočil jste se a bez jakéhokoliv slova jste odešel. Tím jste mi dal jednoznačně najevo, že máte od ostatních rozhodčích nebo členů Komise rozhodčích informace o podpisové akci a že máte informace o tom, co se stalo, ale nehodláte do situace nijak zasahovat nebo ji řešit," uvedl Kocián.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.