ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Finále Eura 1996 se zopakuje již za týden. Němci chtěji znovu vyhrát

Velikost textu:

Praha - Největší fotbalový úspěch v samostatné české historii bude mít za rok své dvacáté výročí. Již letos se však dočká unikátní rekonstrukce. V Edenu se v ponděli 25. května proti sobě postaví výběry Česka a Německa, které se v roce 1996 probojovaly až do finále. A představí se i největší historické hvězdy obou výběrů - Pavel Nedvěd a Lothar Matthäus.

Pavel Kuka
Pavel Kuka

Zápas má být oslavou 20. výročí památného finále, ve kterém Češi prohráli 1:2 v prodloužení, přesto tehdy přijeli z Wembley jako vítězové. Jde o nejcennější medaili v samostatné české historii. Nyní budou mít fanoušci možnost tehdejší hrdiny vidět znovu na hřišti.

"A možná to bude úplně poslední šance. Věk se nedá zastavit. Věřím, že si fanoušci nenechají tuto příležitost ujít a přijdou nás povzbudit stejně, jako jich tehdy neuvěřitelné množství zavítalo do Anglie," řekl hlavní iniciátor akce a vicemistr Evropy Pavel Kuka.

Kukovi se povedlo na utkání shromáždit kompletní český tým z roku 1996 v čele s trenérem Uhrinem, držitelem Zlatého míče Pavlem Nedvědem, Karlem Poborským či Patrikem Bergerem.

"Nominace se dělala snadno, protože ta už byla hotová v roce 1996. Budeme kompletní včetně tehdejšího realizačního týmu. Jen někteří kluci už moc hrát nemohou ze zdravotních důvodů jako Václav Němeček či Martin Frýdek," řekl Kuka. "A tak jsme se posílili o útočníka nastupující generace Jana Kollera," dodal s úsměvem.

Němci sice nebudou mít k dispozici tehdejší kádr, jelikož například autora obou finálových gólů Olivera Bierhoffa či brankáře Andrease Köpkeho neuvolnil německý svaz, i tak ale přivezou tým složený převážně z mistrů světa z roku 1990 a Evropy z roku 1996. "Snažíme se o to, abychom přivezli jen velká jména. Všichni hráči jsou namotivovaní a těší se, až porazí český tým," řekl manažer německého týmu Wim Vogel.

Utkání se bude hrát v pondělí 25. května od 18:00. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketportal. Momentálně je prodáno zhruba 10,5 tisíce vstupenek. "Nyní se uvolnilo zpět z rezervací zhruba tisíc vstupenek první kategorie, které jsou nejžádanější. Věřím, že si to fanoušci přijdou s námi užít a zavzpomínat na staré časy. Navíc přispějí na dobrou věc, jelikož výtěžek jde na nadaci fotbalových internacionálů," dodal Kuka.

přehrát video
Nedvěd i Matthäus se představí v opakovaném finále Eura 1996

Plánované sestavy

ČR: Petr Kouba, Pavel Srníček, Ladislav Maier, Radoslav Látal, Jan Suchopárek, Miroslav Kadlec, Michal Horňák, Pavel Nedvěd, Jiří Němec, Karel Poborský, Pavel Kuka, Radek Drulák, Luboš Kubík, Radek Bejbl, Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Martin Kotůlek, Karel Rada, Pavel Novotný, Milan Kerbr, Jan Koller.

Německo: Oliver Reck, Lothar Matthäus, Mario Basler, Fredi Bobic, Jens Nowotny, Thomas Doll, Ulf Kirsten, Guido Buchwald, Oliver Neuville, Jörg Heinrich, Jörg Albertz, Stefan "Paule" Beinlich, Fabian Ernst, Maurizio Gaudino, Hans Pflügler, Marko Rehmer, Marco Reich, Bernd Schneider, Dariusz Wosz, Alexander Zickler.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.