ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Rekonstrukce znojemského stadionu může pokračovat, ministerstvo pošle 30 milionů

Velikost textu:

Znojmo – Zdánlivě nekončící trable s rekonstrukcí znojemského fotbalového stadionu se, zdá se, přeci jen blíží ke konci. Sdružení 1. SC Znojmo mládež totiž získalo třicetimilionovou dotaci od ministerstva školství, díky níž se může opravit kotelnu a zbudovat umělé osvětlení. Jedná se o poslední dvě etapy ze čtyř, celková rekonstrukce přijde na 100 milionů korun.

Městský stadion Znojmo
Městský stadion Znojmo

"Víme, že naše žádost byla kladně vyřízená, ale zatím peníze nemáme na účtě. Až je budeme mít, můžeme vyřešit i termíny stavby," řekl jednatel sdružení Miroslav Steinhauser. Podle starosty Vlastimila Gabrhela (ČSSD) se podařilo pokrýt z dotací 76 procent celkového rozpočtu na rekonstrukci. Ta však skončí mnohem později, než fotbalový klub předpokládal.

V létě 2013 totiž klub postoupil do první ligy a do konce jarní sezony 2014 mělo být všechno hotové, aby mohl hrát nejvyšší soutěž i v dalším ročníku. Nakonec však znojemští fotbalisté loni sestoupili zpět do druhé ligy, aniž by se s rekonstrukcí začalo.

Znojemští se však k renovaci stadionu přeci jen odhodlali, přestože to po nich druholigové předpisy nežádaly, a aniž by měli zajištěné financování pro celou přestavbu. Rozpočet tak klub postupně naplnil díky dotacím od obce a státu.

Dosud se povedlo rekonstruovat tribuny, což garantovalo město, a v roce 2013 se dělal nový trávník včetně vyhřívání. Kvůli němu však měli fotbalisté letos hřiště na několik týdnů zavřené. Nezaplatili totiž za stavební práce a soud na návrh firmy Prostavby hřiště zavřel. Až koncem února zastupitelé schválili mimořádnou dotaci 15 milionů, klub si vzal na dva miliony úvěr a sedmnáctimilionový dluh zaplatil. 

Ve Znojmě přesto s rekonstrukcí, jejíž zdárné dokončení musely opakovaně zachraňovat dotace, panuje spokojenost. "Přes veškeré peripetie je rekonstrukce stadionu jedním z nejúspěšnějších projektů v historii Znojma," prohlásil Gabrhel. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.