ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Osamostatnění fotbalové ligy se příští sezonu asi nestihne

Velikost textu:

Praha - Osamostatnění první a druhé fotbalové ligy by už kromě uzavření rámcové smlouvy a úpravy stanov nemělo stát nic v cestě. Jenže příští sezonu to s největší pravděpodobností ještě nebude. Výkonný výbor české Fotbalové asociace (FAČR) totiž schválil plán, který se zřejmě stihne až od sezony 2016/17. Obě nejvyšší soutěže budou fungovat pod hlavičkou Ligové fotbalové asociace.

Fotbal
Fotbal

Reformu soutěží v únoru odhlasovalo Ligové shromáždění a nyní stejný krok udělalo i vedení FAČR. Stále však jde jen o záměr bez konkrétní dohody či smlouvy. "Byl představen koncept autonomie ligy. Výbor konstatoval, že je schválen záměr reformy. Teď bude na jednotlivých stranách, tedy zástupcích amatérského a profesionálního fotbalu, aby se spolu domluvili, jak to bude vypadat," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Aby se soutěže stihly osamostatnit již od příští sezony, musely by se obě strany dohodnout do konce dubna, aby na příštím zasedání výboru 5. května mohla být schválena rámcová smlouva. "Termínově je to hodně napjaté, ale stát se může cokoli. Nechci spekulovat," uvedl Řepka.

Kvalifikace ME 2016: Kazachstán v Plzni, Turecko na Letné

Výbor rovněž schválil místa konání příštích domácích kvalifikačních zápasů národního týmu. S Kazachstánem se svěřenci trenéra Pavla Vrby utkají 3. září v Plzni, Turecko přivítají 10. října v Praze na Letné.

Pavel Vrba s Tomášem Rosickým
Pavel Vrba s Tomášem Rosickým

"Na začátku kvalifikace jsme museli nahlásit tři stadiony, ze kterých můžeme vybírat. Jinam než do Prahy či Plzně zápasy dát nemůžeme," řekl Řepka. "Plzeň jsme na Kazachstán vybrali i v důsledku menší návštěvy na zápase s Lotyšskem," uvedl k pátečnímu duelu v Edenu, na který přišlo 13 722 diváků.

Vzhledem k novým předpisům pro fotbalové agenty výkonný výbor zrušil stávající komisi pro agenty hráčů a místo ní ustanovil komisi pro činnost zprostředkovatelů, jak se nově agenti oficiálně nazývají.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.