ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
FOTBAL

Dohoda o osamostatnění ligy by mohla padnout do konce března

Velikost textu:

Praha - Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR zatím neschválil potřebnou rámcovou smlouvu mezi kluby a asociací ohledně osamostatnění první a druhé ligy. K tomu by mohl přistoupit na příštím zasedání 31. března. To je zřejmě i poslední termín, do kdy je třeba přijít s konkrétními smlouvami, aby se celá záležitost mohla v červnu vyřešit na valné hromadě a obě nejvyšší soutěže mohly fungovat nezávisle na asociaci už od příští sezony.

Gól
Gól

"O samostatnosti ligy písemný materiál předložen nebyl, zatím to byly jen ústní informace o tom, co se připravuje," řekl generální sekretář Rudolf Řepka. Do konce března má výbor řešit i materiály pro červnovou valnou hromadu. "Prvního dubna chceme dát do hnutí k oponentuře všechny předpisy. Pokud však 31. března výbor schválí rámcovou smlouvu mezi FAČR a LFA, tak to začneme brát jako připomínku ke stanovám a začneme ji zapracovávat," uvedl Řepka.

Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka: "Dle mého názoru už je rámcová smlouva vyladěná. Teď už je to spíše v politické rovině a záleží na diplomacii mezi výkonnostním a profesionálním fotbalem."

Výbor rovněž řešil, na kterých stadionech se odehrají kvalifikační zápasy národního týmu s Kazachstánem a Tureckem. "Konečné rozhodnutí ještě nepadlo. U Kazachstánu uvažujeme mezi Plzní a Edenem, s Tureckem se bude pravděpodobně hrát na Spartě," řekl Řepka.

Schváleno bylo také dělení členských příspěvků. Mezi kluby, které obnovily členství svých hráčů do konce února, bude rozděleno dalších 20 milionů ze státních dotací. Za každého člena tak kluby dostanou zpět 217 korun, což je především u mládeže dvojnásobek zaplacené částky. Obnovené členství má zhruba 85 procent členů. Ostatní již nebudou mít nárok na podíl z dotací.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.