ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
FOTBAL

Českým hráčům schází technická vybavenost, myslí si Rosický

Velikost textu:

Praha - Národní tým ani napočtvrté pod trenérem Vrbou nedokázal zvítězit. A přestože šlo ve všech případech pouze o přátelská utkání, kapitán Rosický začíná hledat hlubší důvody, proč se reprezentaci nedaří. Záložník Arsenalu přitom svaluje vinu na nedostatečnou technickou vybavenost v českém fotbale. Myslí si však, že situace je do značné míry dána i momentálním nízkým herním vytížením reprezentantů.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický

"Technických chyb tam bylo hrozně moc," hodnotil utkání s USA ze strany českého týmu Rosický. "A to i ode mě. Je až strašné, kolik těch chyb bylo. Technická vybavenost je však problémem celého českého fotbalu," dodal.

Špatná zpracování a nepřesné přihrávky podle něj brzdily rozehrávku, česká hra tak postrádala přímočarost. "Vždy jsme potřebovali o dotek navíc. Proto byla naše hra taková pomalá a soupeř se dokázal zformovat. Snaha a bojovnost tam byly, ale šlo o problémy technického rázu, nevynucené chyby. I když nejsme pod tlakem, tak ztratíme hodně jednoduchých míčů," všiml si záložník Arsenalu.

"Chybí herní vytížení..."

Jedním z důvodu může být i to, že hráčům chybí větší herní praxe z klubů, kde často jen vysedávají na lavičce. Nemají tak potřebné sebevědomí. Malou vytíženost v úvodu sezony na sobě cítí i Rosický.

"Trochu jsem na sobě cítil, že jsem hrál po delší době. Bylo tam dost věcí, které jsem měl řešit lépe. Hlavně ten brejk. Musím se na to ještě podívat, ale asi jsem to dal Vláďovi Daridovi moc dlouhé," připomněl Rosický situaci z prvního poločasu, kdy táhl brejk tří na dva a snažil se přihrávat Daridovi před prázdnou branku. Záložník Freiburgu ale ve skluzu na míč sotva dosáhl.

Rosický přitom byl v pozici, kdy se mohl pokusit o přímé zakončení. "Jenže z mého pohledu mě obránce zavíral, takže bych mohl střílet jen na přední tyč, kde byl brankář. Proto jsem je chtěl překvapit přihrávkou na zadní. Myslel jsem, že to Vláďa bude mít do tutovky, ale asi jsem mu to dal moc dlouhé," litoval.

"... ale proti Nizozemsku to bude lepší"

Mrzelo ho také to, že Češi soupeři jediný gól zápasu sami nabídli chybou. Brankář Petr Čech riskantně rozehrál na Daridu, který míč ztratil, a Američané šli do brejku, jejž zakončili gólovou dorážkou.

"Už když to Petr vyhazoval, tak to z mého pohledu vypadalo, že to není moc šťastné řešení a že to bylo hodně do rizika. Gól jsme jim darovali, to byla hrubá chyba, která se nesmí stávat. Přitom jinak se Američané moc do šancí nedostávali," mrzelo Rosického.

I tak ale věří, že do úterního startu kvalifikace s Nizozemskem se dá český tým dohromady a proti bronzovým medailistům z mistrovství světa předvede lepší výkon. "Je tu spousta mladých hráčů, výhra by nás určitě povzbudila, to je bez debat. Na druhou stranu je lepší, že se to stalo teď a je čas na tom před Nizozemskem zapracovat," řekl Rosický.

"Příští zápas bude lepší. Uvidíte. Budeme přece jen rozehranější. Hlavně nesmíme věšet hlavy, to by nikomu nepomohlo. Vždyť kvalifikace teprve začíná," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.