ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Piták o kouči Skuhravém: Takovýhle start neměl ani Mourinho

Velikost textu:

Plzeň - Fotbalisté Jablonce se radují z druhé trofeje během dvou měsíců, po květnovém vítězství v Poháru České pošty dnes získali také Superpohár, když porazili ligového mistra Plzeň 3:2. K oběma triumfům je dovedl trenér Roman Skuhravý, který přitom nastoupil k týmu teprve v závěru jara a dosud jej vedl jen v sedmi soutěžních utkáních.

Hráči Jablonce s trofejí Superpoháru
Hráči Jablonce s trofejí Superpoháru

"Momentálně je to asi nejúspěšnější trenér v republice. Trénuje dva měsíce a má dvě trofeje, to není špatná bilance. Ani José Mourinho možná neměl takovýhle start," srovnával s úsměvem jablonecký kapitán Karel Piták Skuhravého s nynějším koučem londýnské Chelsea.

Vítězství označil za zasloužené. "Hodně si toho vážíme, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. První poločas jsme měli tři nebo čtyři velké šance, které jsme neproměnili. V druhém poločase jsme zlepšili kombinaci a byli jsme lepším a daleko nebezpečnějším týmem než Plzeň," mínil Piták.

V závěru zápasu prožili hráči nezvyklou situaci, když rozhodčí nejprve uznali vyrovnávací trefu plzeňského Tomáše Wágnera na 2:2, ale pak ji po protestech Pitáka i dalších jabloneckých hráčů odvolali.

"Běžel jsem tam za rozhodčím já, přiběhl tam Vít Beneš. Podle mě to byl úplně jasný ofsajd, Rajtoral tam vybíhal zpoza hřiště za brankou. Rozhodčí si to uvědomili. Když jsem tam přiběhl a prvně to řekl, hned si (pomezní) uvědomil, že udělal chybu. Zavolal hlavního a oba se na tom shodli," uvedl Piták.

Útočník Plzně Tomáš Wágner, autor dvou gólů v Superpoháru:

"Křivdu necítím, protože už vím, že tam ofsajd opravdu byl. Ale je škoda, že to rozhodčí neviděl hned a dělá z nás šašky. Minutu se tam radujeme a pak najednou rozhodčí pískne ofsajd. To by mrzelo každého. Je to těžké hodnotit."

Triumfu si hodně cenil také Michal Hubník. Autor druhé jablonecké branky dokázal stejně jako jeho spoluhráč Rossi obhájit zisk Superpoháru, před rokem oba získali nejmladší českou trofej ještě v dresu Olomouce na půdě tehdejšího mistra z Liberce.

"Z toho pohledu to byl pro mě zvláštní zápas. Jsem strašně rád, že se nám to podařilo výsledkově otočit. Prohrávali jsme 0:1 a zvládli jsme to," pochvaloval si Hubník.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.