ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Pohár Josefa Masopusta vede mladé fotbalisty k fair play

Velikost textu:

Praha - V Praze na Julisce se v týdnu uskuteční finále druhého ročníku fotbalového Poháru Josefa Masopusta středních škol. Turnaj, kterého se letos zúčastnilo přes 11 tisíc hráčů a 637 týmů, vyvrcholí ve čtvrtek. Na vítěze čeká třeba trénink pod vedením trenéra národního týmu do 21 let Jakuba Dovalila.

přehrát video
Školy si zahrají o Putovní Pohár Josefa Masopusta

Do finále postoupilo z okresních a krajských kol šest nejlepších celků, které se nejprve poměří ve dvou skupinách po třech a následně křížem v duelech o konečné umístění. Obhájce triumfu z premiérového ročníku SPŠS Hradec Králové tentokrát do finále neprošel. "Většinou jsou to školy, které jsou napojené na nějaké kluby," řekl manažer projektu Petr Procházka.

Na turnaji se finančně podílí i FIFA

Turnaj nese jméno jednoho z nejslavnějších českých fotbalistů, Josefa Masopusta, a snaží se mimo jiné předávat mládeži jeho poselství o fair play. "Organizátoři se snaží dostat děti k fotbalu a navíc šířit myšlenku fair play. Když se podívám, co se děje na ligových trávnících, je to potřeba," řekl držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 1962.

Turnaj podporuje i FIFA, která letos dodala materiální pomoc ve výši deseti tisíc švýcarských franků (asi 210 tisíc korun). Vítěze vedle tréninku s koučem Dovalilem čeká také superfinále s týmem z Itálie, kde týmy ze čtyř regionů převzaly myšlenku Poháru Josefa Masopusta a sehrály premiérový ročník.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.