ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Katastrofa, říká o svém stavu Jiráček

Velikost textu:

Berlín – Katastrofa. Tak charakterizoval Petr Jiráček své působení v Hamburku. Po přestupu z Wolfsburgu toho český reprezentant pro zranění třísel moc nenahrál a nyní musí dokonce na operaci. "Je to hrozně těžké. Jsem nešťastný, totálně zničený. Chtěl jsem HSV pomoci a teď tohle. Katastrofa," vylíčil šestadvacetiletý defenzivní záložník své pocity. Jiráček alespoň doufá, že se bude moci zapojit do zimní přípravy svého týmu.

Petr Jiráček
Petr Jiráček

Příčiny svých zdravotních potíží český reprezentant hledá ve velkém zápasovém vytížení v posledním roce. "V roce 2011 jsem odehrál hodně zápasů bez větší přestávky. Kvalifikaci na Ligu mistrů a zápasy v Lize mistrů s mým bývalým klubem Plzní, k tomu kvalifikaci na mistrovství Evropy s českou reprezentací. Okolo 40 zápasů během pěti měsíců. Pak přestup do Wolfsburgu. Příprava s trenérem VfL Felixem Magathem měla také co do sebe a v létě 2012 mistrovství Evropy. Byla to náročná doba," vypočítává Jiráček.

"Jsem typ, který jde v zápase neustále přes vlastní hranice bolesti. Pak někdy zákonitě přijde konec. U mě to bylo v prvním poločase proti Stuttgartu. Od té doby jsem zraněný," dodal.

Poranění třísla podle něj ale není vážné, a proto věří, že po prosincové operaci a následné čtyřtýdenní rehabilitaci bude moct s Hamburkem v lednu odletět na přípravný kemp do Abú Zabí. "Pak na to šlápnu, abych se znovu dostal do týmu a fanoušci konečně zažili skutečného Petra Jiráčka," uzavřela letní posila severoněmeckého klubu, která kvůli trestu za červenou kartu a zdravotním komplikacím zatím v novém dresu naskočila jen do pěti zápasů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.