ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Strahov na prodej. Pelta plánuje odkup za 128 milionů

Velikost textu:

Praha - Jeden z největších obchodů v dějinách českého sportu údajně plánují šéfové fotbalové asociace a Českého svazu tělesné výchovy. Za 128 456 992 korun a 50 haléřů by od ČSTV Peltova FAČR měla získat chátrající strahovský stadion spolu s budovami a pozemky v mimořádně lukrativní části Prahy. Nyní záleží na tom, jestli ji 1. prosince schválí valná hromada ČSTV, uvedl deník Insider.

Stadion Evžena Rošického
Stadion Evžena Rošického

Asociace by měla získat stadion Evžena Rošického, těsně sousedící stadion Přátelství a také chátrající hotel Coubertin. Vedení českého fotbalu chce na Strahově vybudovat administrativní budovu, v níž bude mít sídlo. Na jeho výstavbu už asociace získala od FIFA a UEFA granty ve výši zhruba 150 milionů korun.

"Udržování strahovského areálu nás ročně přijde v průměru na 16 milionů korun. Nemáme prostředky na investice. Fotbal je jediný, kdo je schopen je z grantových programů FIFA a UEFA sehnat," uvedl Jansta k prodeji pozemků a budov.

FAČR by se mohla vrátit k projektu Národního stadionu

Zastaralý stadion Evžena Rošického má být na FAČR převeden bezplatně, i když znalecký posudek podle Insideru vyčíslil jeho cenu na téměř 32 milionů korun. "Na stadion byly v minulosti čerpány dotace v řádech desítek milionů korun a ty peníze by se po prodeji musely vracet. Proto jsme zvolili variantu bezúplatného převodu," řekl Jansta.

Spekuluje se o tom, že fotbalová asociace by se po získání pozemků na Strahově mohla vrátit k projektu Národního stadionu, o kterém se v minulosti už mnohokrát mluvilo, ale zůstalo vždy jen u plánů.

Cenu pozemků podle Insideru výkonný výbor ČSTV vyčíslil na 70 milionů, nemovitý majetek na 57,4 milionu a movitý na necelý milion.

Zdroj: ČT sport, ČTK, Insider [http://www.denikinsider.cz/]

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.