ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Blatter: Na fotbalovém MS by měli pískat jen profesionálové

Velikost textu:

Ulrichen (Švýcarsko) - Prezident mezinárodní federace FIFA Sepp Blatter chce, aby zápasy na příštím fotbalovém mistrovství světa pískali výhradně profesionální rozhodčí. Zatímco na letošním turnaji v Jihoafrické republice pouze dva z 30 rozhodčích neměli civilní zaměstnání, za čtyři roky v Brazílii by se měli všichni věnovat jen rozhodcovské činnosti.

Sepp Blatter
Sepp Blatter
Otevřít galerii
 • Sepp Blatter autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Howard Webb autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Pokud budu prezidentem, budou v Brazílii jen profesionálové. Nemůžete mít neprofesionální rozhodčí v profesionálním fotbalu," řekl Blatter, který se chystá za rok v červnu ucházet o čtvrté čtyřleté funkční období v čele FIFA. Od plného profesionalismu si slibuje zlepšení kvality arbitrů, jejichž chyby poznamenaly především osmifinálové zápasy letošního MS. Angličanům nebyl uznán regulérní gól v zápase s Německem, Mexičané naopak inkasovali neregulérní branku od Argentiny.

Komplexní plán na zvýšení kvality rozhodčích hodlá Blatter předložit na říjnovém zasedání výkonného výboru FIFA v Curychu. "Půjde o nový přístup k rozhodování na nejvyšší úrovni," uvedl čtyřiasedmdesátiletý funkcionář během turnaje, který se v neděli konal na jeho počest nedaleko jeho bydliště v Alpách. Chtěl by například preferovat mladší rozhodčí.

Blatter je dlouhodobě zastáncem dobrého finančního ohodnocení rozhodčích, které by mělo mimo jiné snížit nebezpečí korupce. Za působení na mistrovství světa v JAR dostal každý z arbitrů 50 000 dolarů. FIFA navíc chystá program pro rozhodčí, na který má pro příští čtyři roky vyčleněno 43 milionů dolarů (asi 838 milionů korun).

Uruguayští rozhodčí
Uruguayští rozhodčí
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.