ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Koubek nabídl demisi, šéf Baníku ji nepřijal

Velikost textu:

Ostrava - Ostravské fotbalisty i po čtvrté prohře za sebou povede Miroslav Koubek. Osmapadesátiletý kouč po dnešní porážce s Teplicemi nabídl vedení klubu svou rezignaci, ale majitel Baníku Tomáš Petera ji smetl ze stolu. "Koubkovi věřím. Věřím jeho práci, myslím, že ji dělá správně," řekl novinářům Petera, který ani chvíli nezauvažoval o tom, že by kouče Baníku odvolal.

Fotbalový trenér Miroslav Koubek
Fotbalový trenér Miroslav Koubek
Otevřít galerii
 • Fotbalový trenér Miroslav Koubek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Vondrášek z Teplic (vlevo) a Adam Varadi z Baníku autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1903/190257.jpg?1283013916

Baník se však topí v porážkách. Čtyřikrát podlehl v lize, k tomu ještě jednou v pohárové odvetě s Mogilevem. Pět porážek a čtrnácté místo v lize, to byly důvody, které Koubka dohnaly k tomu nabídnout svůj post. "Je to moje profesní povinnost a můj bezprostřední pocit po zápase. Kluci dřou, pouze utkání v Boleslavi bylo tristní. Ofenzivní kvalita je pryč, nepodařilo se nám to nahradit. Já se k tomu stavím čelem," řekl Koubek ještě předtím, než Peterovi odstoupení nabídl.

Podle Petery však viníkem současného stavu Koubek není. "Není nejmenší důvod, abych přijímal rezignaci. Není čas na to, abychom z toho zbaběle utíkali. To bych musel mít pocit, že trenér nemá tým pod kontrolou, a to si nemyslím," řekl Petera.

Koubek musí uspět s kádrem, jaký má

Přes porážku s Teplicemi Baník herně nepropadl. Ve druhém poločase měl velký tlak a několik šancí, které neproměnil. Vrcholem zmaru byla Frejlachova rána, která šla od pravé do levé tyče a zpátky do hřiště. "Náš výkon dneska nebyl špatný. Je třeba tomu dát čas. Vrátí se zraněný Lukeš, to bude, věřím, taky impuls. Musíme pracovat," uvedl Petera.

Změny se nedotknou ani kádru. Koubek si posteskl, že po odchodech Vydry, Mičoly a Ličky tým strádá v ofenzivě, ale Petera je přesvědčen, že svou kvalitu mužstvo má. "Trenér musí dostat výsledky z týmu, který má," dodal Petera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.