ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Policie stíhá za výtržnosti před duelem Sparty se Žilinou 29 lidí

Velikost textu:

Žilina - Před zápasem fotbalistů Sparty v Žilině zadržela slovenská police 29 českých a slovenských fanoušků. Po vyslechnutí je ještě ve středu propustila, ale zahájila proti nim trestní stíhání za výtržnictví a poškozování cizího majetku. Informoval o tom policejní mluvčí Radko Moravčík. Výtržníci se před utkáním 4. předkola Ligy mistrů v centru města porvali a poškodili i zařízení místního baru.

Světlice v sektoru sparťanských fanoušků
Světlice v sektoru sparťanských fanoušků
Otevřít galerii
 • Světlice v sektoru sparťanských fanoušků autor: Marián Peiger, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sparťanští fanoušci se střetli s policisty před utkáním se Žilinou autor: Jaroslav Podhorský, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Policisté předvedli dvacet Čechů a devět Slováků," řekl Moravčík. Vyšetřovatel zatím nikoho neobvinil. Majitel poničeného baru škodu odhadl předběžně na 2 500 eur (asi 62 000 korun).

Během roztržky utrpělo zranění několik výtržníků. Záchranáři podle policie ošetřili asi 20 lidí. Počet zraněných po zásahu policejních těžkooděnců ale Moravčík neuvedl.

Méně závažné výtržnosti fanoušků provázely i samotný zápas. Před jeho úvodním hvizdem se podle deníku Sme sparťané pokusili prorazit oplocení svého sektoru, ovšem plot jejich útoku odolal a policie nemusela zasahovat, přestože preventivně vstoupila do areálu. V závěru zápasu se pak v sektoru sparťanských fandů objevovala i přes důrazné varování pořadatelů nedovolená pyrotechnika. Škody v sektoru hostů žilinského stadionu zatím nebyly vyčísleny.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.