ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Kalouda bude hostovat v druholigové Astrachani

Velikost textu:

Moskva/Praha - Český záložník Luboš Kalouda odchází z CSKA Moskva na hostování do druholigové Astrachaně, kde bude působit do konce letošního roku. Důvodem je podle hráčova agenta Pavla Zíky složitá pozice v konkurenci týmu CSKA Moskva. "Luboš jde do Astrachaně, aby měl pravidelné zápasové vytížení," řekl Zíka. Třiadvacetiletý hráč přišel do CSKA před dvěma a půl lety z Brna za sumu kolem 130 milionů korun, ale zatím se v moskevském klubu neprosadil.

Luboš Kalouda
Luboš Kalouda

Astrachani zbývá do konce druhé ligy odehrát ještě čtrnáct zápasů, zatím jí patří dvanácté místo. V Rusku se tradičně hraje systémem jaro-podzim. Pak se Kalouda má znovu vrátit do CSKA. "V Astrachani bude asi tři měsíce, jde tam opravdu hlavně pro to, aby se zase rozehrál. Pak by měl jít znovu do zimní přípravy s CSKA," prohlásil Zíka.

Minulou sezonu strávil vicemistr světa z roku 2007 na hostování v pražské Spartě. Slavil s ní sice titul, ale zasáhl jen do šestnácti ligových zápasů. Jeho angažmá narušila i operace třísel, které se podrobil v březnu. Od té doby se v sestavě Sparty neobjevil, po sezoně se vrátil do CSKA, kde ale šanci nedostal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.