ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Vedení národního týmu chce zpátky Ujfalušiho, přiznal Šmicer

Velikost textu:

Praha – Necelé tři týdny před počátkem kvalifikace na mistrovství Evropy 2012 se rýsuje možnost, že by se do reprezentace vrátil bývalý kapitán Tomáš Ujfaluši. O jeho návratu uvažuje vedení národního týmu, které hledá ideální složení obrany ovlivněné zejména absencí zraněného Tomáše Sivoka. Zájem o zkušeného stopera, který se nyní připravuje v Atléticu Madrid na start španělské ligy, prozradil v rozhovoru na webu Fotbal.cz manažer Vladimír Šmicer.

Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
Otevřít galerii
 • Tomáš Ujfaluši autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1705/170406.jpg?1275658033
 • Manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsme v kontaktu, otázku jeho návratu jsme nakousli, ale konečné rozhodnutí bude samozřejmě na něm," řekl Šmicer. Spolu s trenérem Michalem Bílkem mají o jeho návrat velký zájem. "Nepoužil bych slovo přemlouvání. Naprosto respektuji, že Tomáš po úvaze ukončil svoji reprezentační kariéru, na druhé straně se nechci smířit s tím, že takto kvalitní a zkušený fotbalista by nám už nikdy neměl pomoci," uvedl Šmicer pro Fotbal.cz.

Reprezentace má o zkušené a kvalitní obránce nouzi. Šmicer se o Ujfalušim zmínil v souvislosti s hledáním ideálního složení defenzivy bez zraněného Tomáše Sivoka. Reprezentační manažer věří, že Ujfaluši by týmu pomohl. "Tomáš (Ujfaluši) se rozhoduje sám za sebe, já jsem mu k tomu své řekl. Pravdou je, že je to výborně hodnocený stoper v jedné z nejkvalitnějších soutěží světa, byl by přínosem."

Na otázku, zda je jeho návrat reálný, odpověděl Šmicer pozitivně. "Doufám, že ano. Tomášovi jsem řekl, že o něj velmi stojíme. Sám cítí, že by ještě měl týmu co dát. Uvidíme, jak se rozhodne," prohlásil manažer českého týmu.

Ujfaluši hrál za reprezentaci naposledy ve Slovinsku v březnu loňského roku. V utkání dostal celkově druhou žlutou kartu v soutěži a v následujícím kvalifikačním utkání se Slovenskem tudíž nenastoupil. Po porážce 1:2, navštívil s některými spoluhráči jednu z pražských restaurací. Přestože to bylo v jejich osobním volnu, bývalé vedení ČMFS pak Svěrkoše, Matějovského, Fenina, Kováče a Baroše z národního týmu vyloučilo. Ujfaluši se před vyřčením verdiktu kariéry v reprezentaci vzdal. Ostatní hříšníci se do mužstva vrátili, Ujfaluši nikoli.

Tomáš Ujfaluši v dresu Atlética
Tomáš Ujfaluši v dresu Atlética

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.