ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Temešvár dluží Ostravě za Mageru stále milion eur

Velikost textu:

Ostrava - Ani dva roky po přestupu fotbalového útočníka Lukáše Magery z Ostravy do Temešváru nejsou mezi oběma kluby srovnány účty. Rumunský účastník Evropské ligy dosud uhradil jen díl z přestupové částky, rok a půl po datu splatnosti dluží Baníku sumu přesahující i s penále milion eur, které se slezský klub snaží zatím neúspěšně vymoct ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem. Sedmadvacetiletý Magera je v rumunském klubu jednou z opor. Střílí góly, svými výkony drží tým v popředí ligy. Zatím je i jednou z nejlevnějších posil. Temešvár zaplatil za dva roky starou transakci zhruba třetinu přestupní sumy, dvě klíčové splátky už ale neposlal.

Lukáš Magera
Lukáš Magera
Otevřít galerii
 • Lukáš Magera autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/910/90975.jpg?1244219926
 • FC Baník Ostrava autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40533.jpg?1221146123

"Vedení Temešváru se snažilo smlouvu rozporovat. Ovšem tím, že první dvě nejnižší splátky uhradilo v prvních měsících po přestupu, kontrakt v podstatě uznalo," řekl mluvčí klubu Igor Bruzl. Baník musí podle reglementu vést komunikaci přes ČMFS. Předseda představenstva Tomáš Trucha přesto problém otevřel v Nyonu v sídle UEFA v rámci nedávného losování Evropské ligy. "Byť se údajně ledy mohou brzy pohnout, zatím tady žádné peníze nejsou," podotkl Bruzl.

Oprávněnost nároků Ostravy už dříve potvrdila UEFA, která i přesto rumunský klub přijala do nového ročníku evropských pohárů. Temešvár se však odvolal k FIFA. "A tam se podobné kauzy řeší nesrovnatelně dlouho. Přitom tady v podstatě není co řešit," uvedl Bruzl. "Otázkou jen zůstává, jak se pak český klub proti podobnému protahování plateb může bránit," dodal.

Ostrava má podobnou pohledávku i u Galatasaraye Istanbul, který však na výchovném za českého reprezentanta Milana Baroše dluží menší obnos než Temešvár. "Dělá nám to obrovské problémy s cash flow," uvedl nedávno majitel Baníku Tomáš Petera. Ekonomicky klub z Temešváru přitom nestrádá. Jeho majitel vypsal štědré odměny za postup přes Manchester City v 4. předkole Evropské ligy. Hráči včetně Magery si v případě vyřazení anglického celku mohou přijít každý až na dva a půl milionu korun.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA
Mezinárodní fotbalová federace FIFA
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.