ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Amatérští fotbalisté se mohou pojistit i získat peníze pro klub

Velikost textu:
aktualizováno 18. 8. 2010 22:57

Praha - Peníze pro amatérský fotbal a zároveň zmírnění následků úrazů spojené s pravidelným sportováním slibuje nový pojišťovací produkt s názvem Trefa, který vznikl ve spolupráci Českomoravského fotbalového svazu s pojišťovnou Generali. Projekt, který by do českého fotbalu mohl přinést během tří let až čtvrt miliardy korun, dnes představili místopředseda svazu Jindřich Rajchl, zástupci pojišťovny i Fincentra, které produkt nabízí veřejnosti. Nový druh pojištění slibuje po úplném rozjetí přínos do rozpočtů českých klubů v nižších soutěžích. Založen bude na tom, že amatérští fotbalisté od divize níže si sjednají pojištění a provizi vyinkasuje jejich klub. Pojištění se bude pohybovat v kategoriích od 395 do 1000 korun měsíčně, jeho podmínky jsou zveřejněny na www.fotbalovatrefa.cz.

Fotbalista Vladimír Šmicer a Petr Kopecký z Generali
Fotbalista Vladimír Šmicer a Petr Kopecký z Generali
Otevřít galerii
 • Fotbalista Vladimír Šmicer a Petr Kopecký z Generali zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1880/187975.jpg?1282162627
 • Brankář dostává gól zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/26/2585.jpg?1199460657

Svaz je s novým partnerstvím spokojen. "Náš svaz měl dosud velké problémy s financováním výkonnostního fotbalu. Hned po loňské valné hromadě jsme proto začali pracovat na tom, aby se to změnilo, a tohle je výsledek," uvedl Rajchl.

Petr Stuchlík, generální ředitel Fincentra, které zajišťuje distribuci pojištění, věří, že produkt přinese fotbalu značnou částku. "Pokud se projekt dobře rozjede, do českého výkonnostního fotbalu přibude v následujících třech letech čtvrt miliardy korun," naznačil možnosti Stuchlík. Podle generálního ředitele pojišťovny Generali Petra Kopeckého projekt může oslovit až 400 tisíc lidí.


Tváří projektu se stal reprezentační manažer Vladimír Šmicer, který se jako nynější hráč SK Dolní Chabry z 1.A třídy pojištění už nemůže dočkat. "Jako profesionál jsem považoval pojištění za samozřejmost, ale v amatérském fotbale to je trochu jiné. Řada spoluhráčů nemá vůbec žádné pojištění a tohle je možnost, jak se nějak ochránit, protože při fotbale vzniká řada úrazů," řekl fotbalový internacionál.

přehrát video
Novinka pro amatérské fotbalisty - pojištění
Jindřich Rajchl a Petr Stuchlík
Jindřich Rajchl a Petr Stuchlík
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.