ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Trest za roztržku s trenérem: Anelka si nezahraje 18 zápasů

Velikost textu:
aktualizováno 17. 8. 2010 17:26

Paříž - Francouzský fotbalista Nicolas Anelka nesmí po roztržce s trenérem na mistrovství světa v Jihoafrické republice nastoupit v 18 zápasech za francouzskou reprezentaci. Potrestáni byli i další hráči, kteří po vyřazení útočníka Chelsea z týmu odmítli trénovat. Obránce Patrice Evra dostal pětizápasový distanc, záložník Franck Ribéry třízápasový a Jérémy Toulalan musí vynechat jeden zápas. Pátý hráč předvolaný před disciplinární komisi Eric Abidal trest nedostal.

Zklamaní hráči Francie
Zklamaní hráči Francie
Otevřít galerii
 • Zklamaní hráči Francie autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nicolas Anelka autor: Sang Tang, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vysoké tresty pro fotbalisty korunovaly neúspěšné vystoupení Francie na šampionátu, kde vicemistři světa z roku 2006 uhráli jediný bod a vypadli už v základní skupině. Anelka se s bývalým trenérem Raymondem Domenechem pohádal o přestávce druhého utkání proti Mexiku. Forvard Chelsea byl následně za trest vyřazen z kádru a zbytek týmu pak na protest vynechal trénink.

"Chtěli jsme, aby byl Anelka odstrašujícím případem," prohlásil prezident disciplinární komise Jean Mazzell.

Před disciplinární komisí vypovídal vedle Domenecha, který po mistrovství u týmu skončil, také prezident svazu Jean-Pierre Escalettes a bývalý vedoucí reprezentace Jean-Louis Valentin, jenž kvůli bojkotu fotbalistů od týmu odešel. Ribéryho na slyšení nepustilo vedení Bayernu Mnichov, nedorazil ani Anelka, přítomni naopak byli Toulalan, Evra a Abidal.

Jean-Louis Valentin, bývalý šéf reprezentace:

"Hráči si teď uvědomují, že něco takového neměli dělat. Ale zaslouží si druhou šanci. Skončeme tuhle kapitolu a začněme novou."

Domenecha po šampionátu nahradil Laurent Blanc a k prvnímu utkání na lavičce Francie (prohra 1:2 s Norskem) nepozval ani jednoho z 23 hráčů, kteří se v Africe účastnili bojkotu. Francie odstartuje kvalifikační boje o postup na mistrovství Evropy 2012 zápasem s Běloruskem 3. září.

Trenéři francouzského týmu
Trenéři francouzského týmu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.