ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Polák nás může dostat do LM, věří manažer Anderlechtu

Velikost textu:

Brusel - Jan Polák nás může dostat do Ligy mistrů, věří manažer Anderlechtu Brusel Herman van Holsbeeck. Český fotbalista by mohl ve středu v úvodním utkání čtvrtého předkola proti Partizanu Bělehrad nastoupit v základní sestavě poté, co vyřešil spor s vedením klubu prodloužením smlouvy do roku 2012. "Jan dlouho věděl o pravidlu, které v Anderlechtu platí: když hráč začíná poslední sezonu smlouvy, buď prodlouží, nebo jde pryč," uvedl Van Holsbeeck.

Jan Polák
Jan Polák
Otevřít galerii
 • Jan Polák autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1858/185794.jpg?1320915505
 • Radost hráčů Anderlechtu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Prodloužení jsme mu nabízeli řadu měsíců i přes jeho zranění, avšak hrál na přetlačovanou. My tudíž také. Tedy až do chvíle, kdy jsme měli společný cíl: on hrát a my ho použít," podotkl manažer, jehož tým trápí zranění hned několika klíčových hráčů. O víkendu se tak Polák už opět zapojil do hry v ligovém utkání proti Germinalu Beerschot, v němž Anderlecht zvítězil s přehledem 4:0, přičemž jednu branku vsítil krátce po příchodu na hřišti i střídající český záložník."Je to pro tým plus, neboť Jan je skvělý hráč. Může nás dostat i do Ligy mistrů, tím si jsem jistý," prohlásil Van Holsbeeck na adresu devětadvacetiletého českého reprezentanta, který chtěl z Bruselu odejít už před rokem. Nyní se o Poláka zajímal mimo jiné Galatasary Istanbul a v jednu chvíli už podle belgického tisku bylo k přestupu velmi blízko.

Anderlecht si v hlavní fázi Ligy mistrů zahrál naposledy v roce 2006. V minulých třech letech vypadl vždy v kvalifikaci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.