ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Čech proti Lotyšsku chytat nebude

Velikost textu:

Praha - Brankář Petr Čech se omluvil ze středečního přípravného utkání fotbalové reprezentace proti Lotyšsku. Důvodem jsou přetrvávající problémy se zraněným lýtkovým svalem. Českou brankářskou jedničku nahradí Jan Laštůvka z Dněpropetrovsku. Reprezentace se sejde v pondělí v Praze, vzápětí vyrazí do Liberce, kde ve středu hostí Lotyše.

Petr Čech
Petr Čech
Otevřít galerii
 • Petr Čech autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petr Čech autor: PAULO DUARTE https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/11/1012.jpg?1199804339

Čech sice figuroval v původní nominaci trenéra Michala Bílka, ale dopředu se připravoval i na variantu, že opora Chelsea do utkání zasáhnout nemusí. Čech má totiž od července problémy s lýtkovým svalem a dnes se ukázalo, že ještě není stoprocentně připravený na zápasovou zátěž. Čech si tak nezahraje ani v nedělním utkání anglického Superpoháru proti Manchesteru United.

"Ještě dnes jsem s Petrem Čechem konzultoval jeho zdravotní stav a řekl mi, že po tréninku se ukázalo, že v Superpoháru proti Manchesteru United nebude moci nastoupit. A tedy ani přijet na sraz reprezentace," uvedl manažer reprezentace Vladimír Šmicer.

Za Čecha tak byl dodatečně povolán Laštůvka. Ten se už několikrát v národním týmu objevil, ale na zápasovou premiéru v seniorské reprezentaci stále čeká. Nyní vytvoří dvojici s Jaroslavem Drobným z Hamburku, který při Čechově absenci zřejmě také dostane šanci.

Čechova absence je již druhou vynucenou změnou v nominaci na duel s Lotyšskem. Už v úterý musel kouč Bílek oželet start stopera Tomáše Sivoka, který si poranil koleno a několik měsíců bude mimo hru. Místo něj dostane šanci Jan Rajnoch z Ankaragücü.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.