ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Oslava gólu se může proměnit v lov lososa

Velikost textu:

Reykjavík – Radující se střelec nahodí udici a ze zeleného pažitu vyloví spoluhráče. Ostatní s úlovkem pózují a smějí se, zatímco je jejich kolega fotí svým neviditelným fotoaparátem. Že nemůže oslava gólu vypadat originálně? Hráči islandského týmu FC Stjarnan předvádějí po proměněném pokutovém kopu bezmála divadelní představení.

Gólová oslava hráčů FC Stjarnan
Gólová oslava hráčů FC Stjarnan
Otevřít galerii
 • Gólová oslava hráčů FC Stjarnan autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Neobvyklá oslava vstřeleného gólu - lov lososa - v podání fotbalistů FC Stjarnan. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Fotbalisté Stjarnanu jsou sice v islandské lize až na sedmé příčce, co se však týče oslav gólů, patří ke světové extratřídě. Jejich nejlepším kouskem je lov lososa, který předvádějí, když skóruje útočník Laxdal. V islandštině totiž Lax znamená losos. 

"Kluci pokaždé přijdou s něčím novým. Něco se uchytí, něco ne. Nejlepší kousky vymyslíme vždycky v kabině po tréninku," prozradil záložník FC Stjarnan Halldór Orri Björnsson.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.