ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Hanba vám! V KLDR veřejně zostudili své fotbalisty

Velikost textu:

Pchjongjang - Fotbalisté KLDR byli po návratu domů potrestáni za neúspěšné vystoupení na mistrovství světa v Jihoafrické republice, kde prohráli všechny tři zápasy. Podle rozhlasové stanice Radio Free Asia stáli šest hodin před čtyřmi stovkami předních politiků, sportovců a studentů, kteří se střídali v kritizování hráčů. Akci v Lidovém paláci kultury v Pchjongjangu také doprovázel komentář státní televize, který upozorňoval na chyby každého hráče. Na konci musel každý z fotbalistů zkritizovat trenéra Kim Čong-huna.

Pobřeží slonoviny - KLDR
Pobřeží slonoviny - KLDR
Otevřít galerii
 • Pobřeží slonoviny - KLDR autor: Kim Cheung, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zprávy severokorejské televize autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle některých informací měl být třiapadesátiletý kouč za trest vyloučen ze strany a poslán pracovat na stavbu. Důvodem byla "zrada důvěry Kim Jong-una", nejmladšího syna a nástupce vůdce Kim Čong-ila.

Veřejné kritice nebyli 2. července, tři dny po návratu z JAR, přítomni pouze největší hvězda Čong Te-se a An Jong-hak, kteří žijí v Japonsku.


Fotbalisté KLDR se na mistrovství představili po 44 letech - v roce 1966 došli senzačně až do čtvrtfinále. V Jihoafrické republice však prohráli všechny tři zápasy v základní skupině s Brazílií (1:2), Portugalskem (0:7) a Pobřežím slonoviny (0:3).

Brazílie - KLDR
Brazílie - KLDR
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.