ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Maradona skončil v roli trenéra argentinské reprezentace

Velikost textu:
aktualizováno 27. 7. 2010 23:37

Buenos Aires - Diego Maradona skončil v roli trenéra argentinské fotbalové reprezentace. Vedení národního svazu (AFA) dnes oznámilo, že jednomu z nejlepších hráčů historie neprodlouží smlouvu, která vypršela po čtvrtfinálové porážce 0:4 od Německa na mistrovství světa. Mluvčí AFA oznámil rozhodnutí výkonného výboru poté, co ztroskotala jednání mezi Maradonou a prezidentem svazu Juliem Grondonou. Ten údajně legendárnímu záložníkovi nařídil, aby propustil sedm členů trenérského týmu včetně svého nejlepšího přítele Alejandra Mancusa z asistentské pozice, na což padesátiletý kouč nepřistoupil.

Diego Maradona
Diego Maradona
Otevřít galerii
 • Diego Maradona autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nespokojený Maradona autor: Martin Meissner, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Maradona před pondělní schůzkou s šéfy AFA uvedl, že chce ve funkci pokračovat. Dal si však podmínku, že nesmí přijít o žádného člena svého štábu, i kdyby to měl být jen masér.

AFA přitom před dvěma týdny dala hvězdě mistrovství světa 1986 šanci vést národní mužstvo ještě další čtyři roky. Maradona však místo schůzky s Grondonou odletěl do Venezuely na pozvání tamějšího prezidenta Huga Cháveze, svého přítele a ideového spojence.

Pod Maradonovým vedením sehrála Argentina 15 zápasů s bilancí osmi vítězství a sedmi porážek. Dvě z nich přitom patří k nejhorším v reprezentační historii - 0:4 s Německem a 1:6 v Bolívii v kvalifikaci o MS. Hlavními kandidáty na uprázdněnou funkci u argentinské reprezentace jsou podle agentury Reuters Alejandro Sabella z Estudiantes a kouč Racingu Miguel Russo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.