ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Sudí si opět nevšimli míče v brance, tentokrát na MS fotbalistek

Velikost textu:

Augsburg (Německo) - Mezinárodní fotbalová federace FIFA má další podnět k tomu, že je třeba zavést systém na určování, zda míč překročil brankovou čáru. Poté, co na mistrovství světa nebyl uznán regulérní gól anglického reprezentanta Franka Lamparda, jelikož rozhodčí neviděli, že se míč dostal za brankovou čáru, se téměř totožná situace odehrála i na mistrovství světa hráček do 20 let v Německu.

Míč v u tkání Německo - Francie na MS fotbalistek do 20 let překročil brankovou čáru. Nikdo z rozhodčích si toho však nevšiml.
Míč v u tkání Německo - Francie na MS fotbalistek do 20 let překročil brankovou čáru. Nikdo z rozhodčích si toho však nevšiml.
Otevřít galerii
 • Míč v u tkání Německo - Francie na MS fotbalistek do 20 let překročil brankovou čáru. Nikdo z rozhodčích si toho však nevšiml. zdroj: youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Neuznaný gól Angličanů autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

FIFA sice nedávno zavrhla možnost využití videotechniky, debatu na toto téma však znovu rozpoutal neuznaný gól Lamparda. Ten v osmifinále MS vyrovnal v souboji s Německem na 2:2, ale rozhodčí gól neviděl a neuznal ho. Angličané následně prohráli 1:4.

Uplynul sotva měsíc a situace se opakovala. A paradoxně znovu ve prospěch Německa, které na šampionátu žen do 20 let hrálo v úterním utkání skupiny A s Francií. Němky vyhrály 4:1 a postoupily, Francouzky vypadly. Přitom jim k postupu stačil jediný gól, aby mohly projít dál na úkor Kolumbie. A Lea Rubiová ho i vstřelila, ovšem rozhodčí v čele s Angličankou Ihringovou to nepostřehly.

Pravidlová komise FIFA tak má další podnět na své dnešní jednání ve velšském Cardiffu, kde diskutuje o nasazování brankových rozhodčích do mistrovských zápasů. Naopak o zavedení vyspělých technologií, jako čipů v míči nebo videa, se i přes mohutnou kritiku po chybách arbitrů na MS v Jihoafrické republice zatím jednat nebude. Toto téma přijde podle FIFA na řadu nejdříve v říjnu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.