ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Ve druhé chilské lize škrtil fotbalista rozhodčího

Velikost textu:

Santiago de Chile - Paraguayský fotbalista José Félix Pedroso vážně ohrozil svou kariéru. Při víkendovém utkání druhé chilské ligy mezi Concepciónem a svým Rangers Talca totiž napadl rozhodčího, kterého dokonce škrtil. Neunesl totiž několik sporných verdiktů proti svému klubu. Následně ho museli uklidňovat spoluhráči. Nyní ho čeká přísný trest; vyloučit se nedá ani doživotní zákaz činnosti, nebo dokonce vězení.

Utkání mezi Concepciónem a Rangers Talca
Utkání mezi Concepciónem a Rangers Talca
Otevřít galerii
 • Utkání mezi Concepciónem a Rangers Talca zdroj: Youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rozhodčí byl neúprosný zdroj: Youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Situace na trávníku se vyhrotila čtvrt hodiny před koncem poté, co rozhodčí Marcelo Miranda nechal třikrát opakovat pokutový kop Concepciónu. Poprvé kvůli tomu, že úspěšný exekutor porušil pravidlo o plynulosti pohybu, další dva pokusy zneškodnil brankář Rangers, ovšem poprvé byl příliš daleko z čáry, podruhé zas jeho spoluhráč předčasně vběhl do pokutového území. A tak až napočtvrté se Concepción radoval z branky, naopak hráči Rangers v čele se stoperem Pedrosem cítili křivdu.

Jose Félix Pedroso

"Nebudu se omlouvat. Rozhodčí nás poškodil, a to mě rozčílilo. Vím, že mě čeká trest a že si za Rangers ani jiný klub asi už nezahraju. Teď si dám od fotbalu pokoj a raději budu trávit čas s rodinou."

Když pak o dvě minuty později chtěl rozhodčí vyloučit hráče Rangers za faul uprostřed hřiště, Pedroso se neudržel. Chytil sudího zezadu kolem krku a začal ho škrtit. Hned ho sice spoluhráči odtrhli a museli ho násilím zpacifikovat, na jeho vyloučení to ale už nic nezměnilo.

Rozhodčí Miranda se nenechal vyvést z míry a překvapivě odmítl zápas předčasně ukončit, což mu podle pravidel napadení umožňuje. Rangers nakonec prohráli 0:3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.