ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Marek Heinz bude hrát za Ferencváros Budapešť

Velikost textu:

Budapešť - Bývalý fotbalový reprezentant Marek Heinz, který během léta trénoval se Sigmou Olomouc, přestoupil do Ferencvárosu Budapešť. Ve slavném maďarském klubu podepsal roční smlouvu s roční opcí. O přestupu informoval hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest Group. Ofenzivní fotbalista se představí už v páté zahraniční soutěži, hrával v Německu, Francii, Turecku a naposledy za rakouský Kapfenberg.

Marek Heinz
Marek Heinz
Otevřít galerii
 • Marek Heinz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/439/43853.jpg?1222798549
 • Budapešť zdroj: www.wikipedie.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/193/19298.jpg?1209303866

Podle Zíky by měl Heinz být jedním z hráčů, kteří dostanou slavný maďarský klub zpět na historické pozice. "Klub má anglické majitele, o Marka měl velký zájem nový trenér. Je možné, že ho budou následovat ještě jeden či dva čeští hráči," prozradil manažer.

Za dva týdny třiatřicetiletý Heinz se vrátil z Rakouska už koncem léta a dlouho to vypadalo, že zakotví v rodné Olomouci, s níž se celé léto připravoval na novou sezonu. Nakonec se mu naskytlo zahraniční angažmá, které neodmítl.

Budapešťský klub bude jeho osmou zahraniční štací. Působil v Hamburku, Bielefeldu, Mönchengladbachu, Galatasaray, St. Etienne, FC Nantes a Kapfenbergu, v české lize vedle Olomouce okusil také angažmá v Ostravě. V reprezentaci má odehráno třicet utkání, vstřelil pět branek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.