ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Henry se rozloučil s reprezentační kariérou

Velikost textu:

New York - Francouzský fotbalista Thierry Henry se po přestupu do New Yorku rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Oznámil to před tiskovou konferencí, kterou zahájí své zámořské angažmá. Dvaatřicetiletý útočník tak nenapodobí Davida Beckhama, jenž střídal duely v zámořské lize MLS se zápasy anglické reprezentace.

Francouzský fotbalista Thierry Henry
Francouzský fotbalista Thierry Henry
Otevřít galerii
 • Francouzský fotbalista Thierry Henry zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Francouzský útočník Thiery Henry zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Henryho statistika v národním týmu se tak zastavila na 123 zápasech a 51 gólech. Před dvanácti lety slavil titul mistra světa, o dva roky později přidal zlato z mistrovství Evropy. Třináctiletou kariéru orámovaly duely s Jihoafrickou republikou, ten poslední znamenal ostudné vyřazení Francie z letošního mistrovství světa již po základní skupině.

Své rozhodnutí už měl prý v hlavě před šampionátem. "Nemohl jsem to ale říct dříve, neboť to není věc, kterou říkáte před turnajem. Teď chci být stoprocentně připravený pro tento tým," oznámil v sídle týmu Red Bulls.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.