ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Verbíř možná už v zimě ukončí kariéru

Velikost textu:

Teplice - Teplický záložník Pavel Verbíř po sezoně skončí s fotbalem. Sedmatřicetiletý hráč dnes novinářům řekl, že by rád dodržel svou smlouvu a odehrál ještě jednu sezonu, ale stejně tak by prý mohl skončit už v zimě. Chce prý odejít v době, kdy na ligový fotbal ještě stačí. Verbíř patří k legendám, v Teplicích už působí dvacátou sezonu a v klubu by po skončení kariéry měl zůstat i jako funkcionář.

Pavel Verbíř
Pavel Verbíř
Otevřít galerii
 • Pavel Verbíř autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1799/179882.jpg?1279125975
 • FK Teplice - Mladá Boleslav autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/477/47628.jpg?1224431502

"Chci končit tak, aby si mě lidé pamatovali v dobrém, ne aby na mě začali pískat," řekl Verbíř. O konci kariéry prý přemýšlel už delší dobu, ale protože se mu vyhýbala zranění, rozhodl se ještě zůstat. "Není to ani tak věkem, ale už mě láká práce u fotbalu z jiného pohledu a dostal jsem od pana Hrdličky nabídku," přiznal Verbíř. Připustil, že by dokonce mohl skončit už letos v zimě, tedy krátce po svých osmatřicetinách.

Verbíř v Teplicích působí od ledna 1992, kdy Teplice ještě hrály třetí ligu. Byl ústřední postavou vzestupu, který klub zažil v 90. letech a dostal se i do reprezentace, za kterou odehrál 10 zápasů a přidal dva reprezentační góly. V lize zatím odehrál 358 zápasů, v nichž nastřílel 74 branek, i s nižšími soutěžemi má ve svých statistikách okolo 500 zápasů ve žlutomodrém dresu.

Zahraje si otec se synem?

Konkrétní představu o tom, jak se s Verbířem rozloučí, ještě Tepličtí ani nemají. Pokud by vydržel až do jara, je možné, že by se mohl na hřišti potkat se svým synem, kterého letos čeká poslední sezona v teplickém dorostu. Trenér Jiří Plíšek takovou možnost připustil. "Bude to ale záležet hlavně na 'malém Verbovi', jak se s tím popere," řekl na adresu Verbířova syna kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.