ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Kritizovaný rozhodčí Webb je se svým výkonem spokojený

Velikost textu:

Londýn - Přestože se po finále mistrovství světa stal rozhodčí Howard Webb terčem tvrdé kritiky poražených nizozemských fotbalistů, anglický sudí je se svým výkonem spokojen. Prý udělal všechno pro to, aby vyhrocený zápas udržel pod kontrolou. Webb rozdal v utkání 13 žlutých karet a navíc vyloučil nizozemského obránce Johna Heitingu. Hráči poraženého Nizozemska po utkání kritizovali Webba za stranění Španělům, ti mu naopak vyčítali velkou shovívavost s tvrdou hrou "Oranjes".

Vyhrocená atmosféra při finále fotbalového šampionátu v JAR
Vyhrocená atmosféra při finále fotbalového šampionátu v JAR
Otevřít galerii
 • Vyhrocená atmosféra při finále fotbalového šampionátu v JAR zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Britský rozhodčí Webb udělil během finálového zápasu mezi Nizozemskem a Španělskem 13 žlutých karet a vyloučil nizozemského obránce Johna Heitingu. zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"V každém zápase doufám, že jako rozhodčí nebudu příliš vidět. Tentokrát jsem ale musel do hry často vstoupit, abych udržel utkání pod kontrolou," řekl Webb na stránkách Premier League. "Myslím, že jsme neměli moc na výběr a nemohli jsme zápas řídit jinak. Odevzdali jsme to nejlepší a odvedli jsme těžkou práci v náročných podmínkách," dodal.

Finále poznamenala tvrdá taktika Nizozemska, Španělé zase prakticky po každém zákroku obklopili rozhodčího a domáhali se karet pro soupeře. "Oranjes" měli také štěstí, že Webb nevyloučil Nigela de Jonga za kopnutí Xabiho Alonsa do hrudníku. V závěru zase přehlédl zápasnický chvat Carlese Puyola na Arjena Robbena a vítězný gól padl poté, co sudí neviděl teč zdi při přímém kopu Wesleyho Sneijdera a místo rohu nechal vykopávat od španělské branky.

"Vzhledem k důležitosti zápasu pro oba týmy jsem se k tomu snažil přistoupit lidsky a s rozumem. Nejdřív jsem hráče slovně varoval, nediskutoval jsem s nimi a starší fotbalisty jsem požádal, aby spoluhráče uklidnili," řekl Webb.

Rodák z Rotherhamu se stal prvním rozhodčím, který v jedné sezoně řídil finále Ligy mistrů a finále světového šampionátu. "Je to velká čest. Šest týdnů v Jihoafrické republice jsme si opravdu užili," prohlásil.

Howard Webb rozdal během finálového zápasu šampionátu 13 žlutých karet
Howard Webb rozdal během finálového zápasu šampionátu 13 žlutých karet

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.