ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Plzeňští zřejmě odehrají předkolo Evropské ligy na cizím stadionu

Velikost textu:

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň zřejmě budou muset hrát domácí zápas třetího předkola Evropské ligy na cizím hřišti, protože stadion ve Štruncových sadech neodpovídá předpisům UEFA. Požadavkům unie, jejíž komisaři Plzeň navštívili, v současné chvíli vyhovuje pouze hlavní tribuna. I ta by však musela projít stavebními a organizačními úpravami. Okolní tribuny by musely na zápas zůstat uzavřeny.

Stadion ve Štruncových sadech
Stadion ve Štruncových sadech
Otevřít galerii
 • Stadion ve Štruncových sadech autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost hráčů Plzně zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"I v případě zdařilé úpravy hlavní tribuny by se na zápas otevřel pouze hlavní ochoz. Při dodržení kvót pro hostující fanoušky a maximálním respektování bezpečnostních opatření by to v praxi znamenalo, že na předkolo Evropské ligy by se dostaly pouze tři tisíce plzeňských fanoušků," uvedl mluvčí klubu Pavel Pillár v tiskové zprávě.

To však klub odmítá kvůli fanouškům i z ekonomického hlediska. Generální manažer Adolf Šádek proto intenzivně jedná s náměstkem primátora Petrem Rundem o úpravách nutných pro povolení provozu hlavní i protilehlé tribuny. "Času příliš nezbývá, vše by muselo být schváleno před losováním třetího předkola," uvedl Pillár.

Plzeň se jméno svého soupeře dozví v pátek 16. července. Zápasy třetího předkola se budou hrát 29. července a 5. srpna. "Je to opravdu šibeniční termín a situace nevypadá dobře," dodal Pillár. Plzeňští fotbalisté by mohli pohárový duel sehrát na stadionech Sparty, Slavie či v Teplicích. "Ale varianta odehrání zápasu mimo Plzeň je až tou poslední možností," uvedl mluvčí klubu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.