ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Capello od anglické reprezentace neodejde

Velikost textu:
aktualizováno 2. 7. 2010 17:37

Londýn - Fabio Capello zůstává na lavičce anglické fotbalové reprezentace. Přestože tým po nevýrazných výkonech skončil na mistrovství světa v JAR už v osmifinále a nenaplnil roli jednoho z velkých favoritů, anglická Fotbalová asociace podržela italského kouče ve funkci. Mužstvo tak pod jeho vedením nastoupí do kvalifikace na mistrovství Evropy 2012. Sám Capello velmi stojí o možnost pokračovat v roli anglického reprezentačního tranéra a doufá, že v další kvalifikaci dostane šanci na reparát. "Ve Fabiovi převládá pocit, že má u Anglie nedokončenou práci. Rád by zůstal a dal věci do pořádku," citoval britský deník The Sun nejmenovaný zdroj blízký Capellovi.

Fabio Capello
Fabio Capello
Otevřít galerii
 • Fabio Capello autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fabio Capello autor: Kirsty Wigglesworth, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Renomovaný trenér před šampionátem sice prodloužil smlouvu až do roku 2012, ale po nevýrazném vystoupení v JAR se nyní nahlas začalo hovořit o jeho odvolání. Přestože by zřejmě v případě propuštění neměl nouzi o další nabídky, zůstat na anglické lavičce je pro něj prý věcí osobní cti. I proto, že doufá v úspěch na další akci.

"U Fabia to není otázka peněz. Šest milionů liber, které má u anglické reprezentace, by měl i v jiných klubech. Navíc během mistrovství získal další zkušenosti a možná přišel na to, proč se Anglii na turnajích moc nedaří," uvedl nejmenovaný zdroj. Capella prý mrzí i to, že Anglii před šampionátem a v jeho průběhu nepřálo štěstí.

Nejprve jej zaskočilo zranění kapitána Rio Ferdinanda, pak kiks brankáře Greena v utkání s USA a nakonec neuznaný vyrovnávací gól Lamparda na 2:2 v osmifinále s Německem. "Z toho všeho je (Capello) frustrovaný o to víc, že nic nemohl přímo ovlivnit. I proto má chuť všechno napravit," dodal zdroj deníku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.