ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Teplickým se rozpadl program přípravy, tak hrají s Afričany

Velikost textu:

Krupka (Teplicko) - Nepříjemné problémy potkaly fotbalisty Teplic. V době vrcholící letní přípravy se jim rozpadl program zápasů, a tak musejí shánět soupeře na poslední chvíli. Místo domluveného CSKA Moskva tak o víkendu hráli jen s Duchcovem z I.A třídy, dnes pro změnu přijali výzvu od výběru volných afrických hráčů, nastupujících pod hlavičkou ghanského Takoradi.

Fotbalisté Takoradi
Fotbalisté Takoradi
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Takoradi autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kouč ghanského Takoradi Kim Grant autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Je to nepříjemné," přiznal kouč Jiří Plíšek. "Měli jsme připravený zápasový zájezd, který bohužel nedopadl, a tak pozdě se už kvalitní soupeři shání těžko. Je jasné, že to CSKA nemůže nahradit, ale nechci se tím zaobírat a udělat si z toho alibi," řekl Plíšek po zápase s africkým týmem.

V případě Duchcova, jemuž nadělili žlutomodří devět branek, šlo o klasický "pouťák", kterým oslavil klub z nedalekého města stoleté narozeniny. Pod hlavičkou Takoradi nastoupil výběr hráčů, kteří mají francouzský pas, a jejich agent jim hledá nové angažmá. V jejich referencích se objevuje belgická či druhá francouzská liga a fotbalový talent nezapřeli, ale jinak se chtěli hlavně ukázat. Nadějně rozehraný zápas se změnil v debakl 6:1 ve prospěch Teplic.

přehrát video
Teplice se utkali s Takoradi

Ghanu, jediného afrického zástupce na mistrovství, čeká v pátek čtvrtfinálový zápas s Uruguayí. Pro ghanského trenéra Kima Granta a tým afrických fotbalistů je postup mezi světovou fotbalovou elitu velkou motivací. Grant chce v Ghaně založit fotbalovou akademii a pomoci africkým fotbalistům do světa. "Postup do osmifinále má obrovský vliv na náš fotbal. Všechny africké děti teď budou chtít být jako Essien," připomněl africký kouč největší hvězdu Ghany.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.