ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Fotbalisté KLDR se při příletu domů přivítání nedočkali

Velikost textu:

Soul - Severokorejský fotbalový tým přicestoval z mistrovství světa na letiště do hlavního města Pchjongjangu. Na rozdíl od odletu, kdy se s fotbalisty loučily davy, po třech porážkách v Jihoafrické republice se tým výraznějšího přivítání nedočkal. Reprezentanti KLDR, kteří se na MS objevili poprvé od roku 1966, upoutali na šampionátu především omezenou komunikací s novináři, přísně organizovanou skupinou fanoušků i snahou zapsat na soupisku místo třetího brankáře útočníka.

Pobřeží slonoviny - KLDR
Pobřeží slonoviny - KLDR
Otevřít galerii
 • Pobřeží slonoviny - KLDR autor: Martin Meissner, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Brazílie - KLDR zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Severokorejští fotbalisté v Jihoafrické republice nedostáli svým sebevědomým plánům na mistrovský titul a ve skupině po sympatické prohře 1:2 s Brazílií zkolabovali v utkání s Portugalskem, kterému podlehli 0:7. Od Pobřeží slonoviny inkasovali třikrát a branka Či Jun-nama proti "Kanárkům" zůstala na kontě KLDR osamocena.

Utkání s Brazílií zařadila severokorejská televize na program se sedmnáctihodinovým zpožděním, rekordní debakl s týmem Carlose Quieroze už nabídla živě. Šlo tak o vůbec první fotbalový přenos ze zahraničí, který diváci v KLDR neviděli až ze záznamu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.