ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

AC Milán povede trenér Allegri

Velikost textu:
aktualizováno 25. 6. 2010 16:45

Řím - Massimiliano Allegri se stal novým trenérem fotbalistů AC Milán. Smlouvu kouč podepsal na dvě sezony. Allegro naposledy vedl v italské sérii A Cagliari, kde byl vedení v dubnu z lavičky odvolán. Cagliari přitom předvádělo atraktivní fotbal, což vyneslo Allegrimu ocenění a nabídku z AC. Na lavičce milánského klubu nahradil neúspěšného Brazilce Leonarda, pod jehož vedením skončil tým v domácí soutěži třetí.

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri
Otevřít galerii
 • Massimiliano Allegri zdroj: blufiles.storage.msn.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Milán zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/575/57419.jpg?1229082797

Nespokojený šéf klubu Massimo Cellino v polovině června pohrozil, že bude trvat na tom, aby Allegri navzdory odvolání dodržel na Sardinii smlouvu. Nakonec mu ale dal souhlas k odchodu do AC. Dokonce za trenéra ani nechtěl žádnou kompenzaci. "Milán byl ochoten zaplatit, ale žádné odstupné nechceme. Sentiment se nedá ocenit," uvedl.

Allegriho cesta k prestižnímu angažmá pak trvala ještě téměř dva týdny, protože podle italských médií jednal s Cagliari o vyplacení bonusu 100 tisíc eur za záchranu týmu v nejvyšší soutěži. Milánský celek, kde působí český fotbalista Marek Jankulovski, bude pro bývalého záložníka teprve druhou trenérskou štací v Serii A.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.