ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Střížkovskou Bohemku ve druhé lize nahradí Varnsdorf

Velikost textu:

Praha - Fotbalisté Varnsdorfu budou v příští sezoně hrát druhou ligu. Klub splnil požadavky ČMFS a s podmínkou dostal profesionální licenci nutnou pro start v soutěži. Informovaly o tom internetové stránky fotbalového svazu. Severočeský Varnsdorf v soutěži nahradí vyloučené Bohemians Praha. Ti naopak licenci neobdrželi kvůli tomu, že dosud svazu nezaplatili šestimilionovou pokutu za to, že v minulém ročníku první ligy nenastoupili k pražskému derby s Bohemians 1905 a navíc nedodali důkazy v údajné korupční kauze spojené s loňským utkáním v Olomouci.

Hráči Slovanu Varnsdorf
Hráči Slovanu Varnsdorf
Otevřít galerii
 • Hráči Slovanu Varnsdorf zdroj: skslovanvarnsdorf.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink hráčů FK Bohemians Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Původně měly do druhé ligy místo klubu z pražského Střížkova vstoupit Ovčáry, ale jejich představitelé nakonec takovou možnost odmítli. Varnsdorf šanci využil. "Doporučil jsem komisi udělit licenci. Varnsdorf splnil vše, aby mohl dostat licenci s podmínku. Podmínka není nic mimořádného, dostávají ji všichni nováčci," uvedl licenční manažer ČMFS Stanislav Rýznar.

Varnsdorf sice v minulém ročníku ČFL skončil až šestý, ale nabídku hrát druhou ligu po Ovčárech nevyužily ani Písek, Vltavín a Slavia Praha B, které skončily ve třetí nejvyšší soutěži právě před Varnsdorfem. Vítězné Sezimovo Ústí z ČFL do druhé ligy postoupilo přímo. Varnsdorf v prvním kole 31. července nastoupí v Jihlavě, o týden později doma bude hostit Třinec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.