ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Evra: Domenech mě nenechal omluvit se všem Francouzům

Velikost textu:

Bloemfontein (JAR) - Kapitán francouzských fotbalistů Patrice Evra obvinil trenéra Raymonda Domenecha, že ho v pondělí nenechal omluvit se za celé mužstvo fanouškům. Obránce Manchesteru United je prý z nelichotivého vystoupení týmu, který v Jižní Africe obhajoval stříbro, zničený a v příštích dnech chystá tiskovou konferenci, kde promluví o poměrech uvnitř mužstva.

Zklamaní hráči Francie po prohře s Jihoafrickou republikou
Zklamaní hráči Francie po prohře s Jihoafrickou republikou
Otevřít galerii
 • Zklamaní hráči Francie po prohře s Jihoafrickou republikou autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1753/175233.jpg?1277235803
 • Trenér francouzské reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1749/174895.jpg?1277148418

Evra kvůli sporům s Domenechem nezasáhl do duelu s domácími Jihoafričany a trpké vyřazení Francie jen sledoval. "Myslím, že teď není čas skládat naše účty, ale je čas omluvit se. Tahle omluva je pro miliony Francouzů," řekl Evra po zápase s JAR, který obhájci stříbra prohráli 1:2, a ve skupině tak obsadili poslední místo s jedním bodem. "Bolí to o to víc, že omluva měla přijít už v pondělí. Chtěl jsem se jako kapitán omluvit za celý tým, ale trenér mě nenechal," prohlásil Evra.

Osmapadesátiletý kouč si na závěr svého angažmá u francouzského týmu rozhněval nejen většinu vlastních hráčů, ale také brazilského trenéra jihoafrického celku Carlose Alberta Parreiru, s nímž si po zápase odmítl podat ruku. "Řekl mi, že se se mnou nechce bavit, neboť jsem prý řekl o jeho týmu nepěkná slova," prohlásil Parreira.

Patrice Evra:

"Ještě v tomto týdnu uspořádám tiskovou konferenci, kde řeknu vše. Detaily všeho, co se událo, pravdu minutu po minutě. Všichni Francouzi musejí znát pravdu, neboť tým patří jim a nikomu jinému. Brzy se vše dozvíte."

Francouzský asistent trenéra mu poté vysvětlil, že šlo o údajnou narážku na hru rukou Thierryho Henryho, která pomohla výběru galského kohouta k vítězné trefě proti Irsku a k postupu z baráže na šampionát. "Nemohu si vzpomenout, že bych něco takového řekl," dodal Parreira, který v roce 1994 dovedl Brazilce k titulu mistrů světa. Domenech se k incidentu odmítl vyjádřit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.