ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Vicemistr světa Sampaio se v Praze stihl podívat na "kanárky"

Velikost textu:

Praha - Hostem studia MS byl při utkání Jihoafrické republiky s Uruguayí mimo jiné také vicemistr světa z roku 1998, brazilský záložník César Sampaio. Před dvanácti lety zářil na světovém šampionátu, ve Francii vstřelil tři branky. V české metropoli se zastavil jen nakrátko, přesto stačil zhlédnout úvodní vystoupení Brazílie. Nyní dvaačtyřicetiletý Samapaio byl však v Česku především pracovně.

Brazilský vicemistr světa z roku 1998 César Sampaio
Brazilský vicemistr světa z roku 1998 César Sampaio
Otevřít galerii
 • Brazilský vicemistr světa z roku 1998 César Sampaio autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • César Sampaio autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"V Praze jsem dva dny. U fotbalu jsem zůstal. Teď tu momentálně zastupuji hráče a možná, že se jeden Brazilec v české lize objeví," prozradil.

Sampaio si samozřejmě nenechal ujít první vystoupení Brazílie v JAR. "Nikdy jsem si nemyslel, že se na Brazílii budu koukat v České republice. Musel jsem jít do baru, protože v hotelu nebyla ta správná atmosféra, ale nehráli jsme dobře," řekl.

přehrát video
Reakce Césara Sampaia

Ač s ním v jednom dresu nastupoval, tak se Sampaio zařadil mezi kritiky trenéra "kanárků" Carlose Dungy. "V Brazílii se nejvíce cení krása fotbalu. Carlos, to byl obránce, a tak ordinuje ten svůj Dungastyl. Máme hodně technických fotbalistů, jenže hrajeme hodně takticky. Proti Pobřeží Slonoviny to bude daleko složitější," varoval Sampaio.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.