ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Obránce Johana uzavřel v Mladé Boleslavi dvouletou smlouvu

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Fotbalový obránce Petr Johana se definitivně vrací do české ligy. Ve středu večer se bývalý reprezentant domluvil s Mladou Boleslaví na dvouleté smlouvě do 30. června 2012. Třiatřicetiletý stoper uzavřel na konci jara angažmá v rakouském Wiener Neustadtu a počátkem týdne začal s Mladou Boleslaví trénovat. Ve středu odehrál i přípravný zápas proti Kladnu. O jeho působení se mělo rozhodnout do konce týdne, ale Johana se domluvil na kontraktu s předstihem.

Petr Johana
Petr Johana
Otevřít galerii
 • Petr Johana zdroj: de.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Mladá Boleslav autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mladá Boleslav bude jeho čtvrtým angažmá v domácí nejvyšší soutěži. V roce 2002 se radoval z titulu s Libercem, o tři roky později zopakoval totéž se Spartou. Odtud odešel na rok a půl do tureckého Manisasporu, na chvíli se vrátil do Mostu, odkud do první ligy zamířil, a pak už odešel do Wiener Neustadtu.

S ním rok působil v druhé lize, letos hrál nejvyšší rakouskou soutěž. V Rakousku odmítl setrvat i přesto, že měl nabídku na prodloužení smlouvy. Důvodem k návratu je přírůstek do rodiny. Už v úterý naznačil, že podpisu v novém působišti nebude nic bránit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.