ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Odvolací a revizní komisi ČMFS povede poprvé v historii žena

Velikost textu:

Kroměříž - Předsedkyní nové odvolací a revizní komise ČMFS byla ve středu večer v Kroměříži zvolena poprvé v historii žena. Pětičlenná komise, jejíž složení určila před dvěma týdny mimořádná valná hromada svazu, zvolila do této funkce Markétu Haindlovou, pražskou právničku se specializací na sportovní právo. Ta při volbě před dvěma týdny získala nejvíce hlasů ze všech současných členů.

Českomoravský fotbalový svaz
Českomoravský fotbalový svaz
Otevřít galerii
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1003/100286.jpg?1248338642
 • Šéf Odvolací a revizní komise (ORK) Ondřej Lněnička (v popředí) na mimořádné valné hromadě Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). V pozadí druhý zleva předseda svazu Ivan Hašek. autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Komise okamžitě potvrdila, že rozhodnutí bývalé ORK z 1. června je neplatné, a současně ani neprojednala odvolání Bohemians Praha proti mnohamilionovým pokutám od disciplinárky, protože nebyla splněna základní podmínka, že nejdříve musejí být zaplaceny.

Pět členů komise určila mimořádná valná hromada, protože dosavadní komise byla kvůli nepřekonatelným sporům uvnitř nefunkční. Paradoxní bylo, že jedna z ústředních postav dřívějších rozporů - bývalý předseda komise Ondřej Lněnička - byl do komise znovu zvolen, ovšem předsednickou funkci podle očekávání neobhájil. Potvrdily se tak zákulisní informace, že se mu jeho představy o fungování komise nepodaří v jiném personálním složení obhájit a bude se svými názory osamocen.

Svědčí o tom přinejmenším to, že komise vzápětí po zvolení předsedy jako první bod označila za neplatné rozhodnutí, které pod vedením Lněničky udělali potají někteří členové bývalé komise včetně jím kooptovaných členů dva dny před valnou hromadou. Vedení svazu verdikt ORK neuznalo a tresty pro Bohemians Praha zůstaly v platnosti, což dnešní rozhodnutí nepřímo potvrdilo. "Tyto případy projedná komise na svém příštím zasedání ve čtvrtek 24. června," oznámil v prohlášení sekretář komise Jan Obst.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.