ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Brankář Buffon má vyhřezlou ploténku

Velikost textu:

Irene (JAR) - Brankář italských fotbalistů Gianluigi Buffon má lehce vyhřezlou ploténku a jeho další účast na světovém šampionátu v Jihoafrické republice tak je vážně ohrožena. Diagnózu potvrdilo dnešní vyšetření, kterému se mistr světa z roku 2006 podrobil v nemocnici v Pretorii. Vedení mužstva neupřesnilo, jak dlouho může trvat Buffonova rekonvalescence. Informace ze šampionátu přináší také internetový speciál msfotbal.cz.

Fotbalový brankář Gianluigi Buffon
Fotbalový brankář Gianluigi Buffon
Otevřít galerii
 • Fotbalový brankář Gianluigi Buffon zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Italský brankář Gianluigi Buffon v zápase s Paraguayí autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nemůže to být stanoveno přesně, je těžké určit datum návratu," řekl fyzioterapeut italského týmu Enrico Castellacci.

Jisté je, že brankář Juventusu Turín, který v pondělním prvním zápase Itálie proti Paraguayi odchytal jen první poločas, zůstane s týmem, podle všeho ale zmešká další dvě utkání skupiny proti Novému Zélandu a Slovensku. Buffonovo místo pravděpodobně zaujme jeho náhradník Federico Marchetti, který dokončil zápas s Paraguayí.

Buffon není prvním brankářem, který má na MS zdravotní problémy. Šampionát předčasně skončil pro francouzskou trojku Cédrika Carrassa, který si poranil lýtko. Vedení francouzského týmu FIFA požádalo o dodatečné povolání náhradníka, ale neuspělo. Stejný osud by zřejmě potkal i Italy, kdyby potřebovali zacelit mezeru po Buffonovi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.