ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Brněnský fotbalový klub se vrací k názvu Zbrojovka

Velikost textu:

Brno - Brněnský fotbalový klub od nové sezony znovu ponese název Zbrojovka, pod kterým dosáhl na své historické úspěchy včetně zisku jediného mistrovského titulu v roce 1978. Rozhodla o tom valná hromada brněnského klubu, jenž v posledních osmi letech vystupoval pod hlavičkou 1. FC Brno. Zbrojovka figurovala v klubovém štítu naposledy v roce 1992, ale brněnští fanoušci se nikdy s jinými názvy, jako Boby, Stavo Artikel či 1. FC, nesmířili. Právě i kvůli nim se představitelé klubu vrátili k tradici.

FC Brno
 • FC Brno autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40526.jpg?1221145823
 • Karel Večeřa autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Tato změna by měla být malým dárkem pro fanoušky, z jejichž dlouhodobých reakcí bylo cítit, že by návrat k tradičnímu názvu přivítali," stojí v oficiálním prohlášení klubu.

Práva k používání názvu Zbrojovka pro sportovní účely klubu poskytla společnost Česká zbrojovka, která má tuto značku jinak zaregistrovánu pro svou produkci v oblasti přesného strojírenství. Tradiční zbrojařská firma Zbrojovka Brno skončila v roce 2003 v konkurzu.

Klub má v nejbližší době představit i nové logo, internetové stránky a dresy. Změny mají možná přinést štěstí prvnímu týmu Brna v nejvyšší soutěži. Jihomoravané v ní mají co napravovat, v minulé sezoně skončili až jedenáctí. Do nového ročníku mužstvo povede staronový kouč Karel Večeřa, který vystřídal Miroslava Beránka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.