ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Do Sparty míří posily z Afriky

Velikost textu:

Františkovy Lázně – Fotbalová Sparta hledá další posily pro nadcházející sezonu v Africe. Na soustředění ve Františkových Lázních s týmem trénují již tři afričtí hráči, další dorazí dnes nebo v úterý. Roční hostování Kamerunce Bondoy Adiaby z Dunajské Stredy bylo už uzavřeno, jeho krajan Léonard Kweuke z Chotěbuzi je těsně před podpisem smlouvy. Na testech jsou ve Spartě také Ghaňané Adeiku Quansah a Enoch Kofi Adu.

Radost hráčů Sparty
Radost hráčů Sparty
Otevřít galerii
 • Radost hráčů Sparty autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Mistrovská Sparta zatím v letní přestávce získala dvě zkušené posily: brankář Daniel Zítka přestoupil z Anderlechtu, záložník Marek Matějovský z Readingu dorazil v pátek a dnes poprvé ve Františkových Lázních s novými spoluhráči trénoval.

Sparta ale chce ještě kádr oživit neokoukanými tvářemi ze zahraničí. V případě obou Kamerunců jde o nynější nebo bývalé hráče Dunajské Stredy, fotbalisté z Ghany jsou devatenáctiletí talenti, kteří patří francouzskému Nice. Quansah je útočník, Adu hráč do středu hřiště.

Nejzajímavějším hráčem z pohledu dosavadní kariéry by byl třiadvacetiletý útočník Kweuke, který kdysi po příchodu do slovenského klubu nastřílel 11 branek v 16 ligových zápasech a brzy vyrazil na hostování do Německa. Nejprve působil v Eintrachtu Frankfurt, minulý ročník odehrál v Chotěbuzi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.