ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Objekt: kopačky. Cíl: doručit Henrymu na stadion

Velikost textu:

Kapské Město - Dopravní policie v jihoafrickém Kapském Městě se připravovala na mnoho úkolů, které bude muset během fotbalového mistrovství světa provádět. Ten, který na ni ale v pátek připadl, byl zcela nečekaný. Musela totiž přepravit francouzskému fotbalistovi Thierrymu Henrymu jeho kopačky, které zadrželi celníci na letišti. Henry je před zápasem s Uruguayí nakonec dostal - pouhou hodinu před výkopem utkání. Další informace přináší také internetový speciál msfotbal.cz.

Thierry Henry
Thierry Henry
Otevřít galerii
 • Thierry Henry autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Thierry Henry zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Byl to podivný požadavek. Nikdy předtím jsme nic takového nedělali," řekla mluvčí provinční dopravní policie Merle Lourensová. "Za těchto okolností muselo všechno klapnout. Fotbalisté nemohou hrát bez kopaček," dodala s tím, že ještě v době, kdy procházela s kopačkami přes všechny letištní bezpečnostní kontroly, volal jí třikrát francouzský tým s jediným dotazem: "Kde jsou boty?"

Přepravu zapomenutých kopaček zajišťovala společnost DHL, která požadavek dostala ve čtvrtek. Cenné boty byly pečlivě zabaleny a krabice vážící 27 kilogramů doputovala na letiště v Kapském Městě, kde ji zadrželi celníci.

Proto vyslal tým tři hodiny před zápasem naléhavou prosbu místní policii, aby na letiště zajela, kopačky vyžádala a urychleně dovezla. Přeprava Hernyho kopaček tak nakonec dopadla lépe než úvodní zápas Francie, která s Uruguayí remizovala 0:0.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.